kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Ona


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Ona, reż. Spike Jonze
czwartek, 20 lutego 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Prelekcję do filmu wygłosi Monika Lewandowska. Kinofilka z managerskimi zapędami. Szuka Don Kichota w filmach Terry'ego Gilliama. Studentka III roku filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ONA | HER
reż. Spike Jonze, USA 2013, 126'

5 nominacji do Oscara: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny - Spike Jonze, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka - The Moon Song, Karen O, najlepsza scenografia
Złoty Glob 2014: najlepszy scenariusz
- 2 nominacje: najlepszy film - komedia/musical, najlepszy aktor w komedii/musicalu - Joaquin Phoenix
Najlepszy amerykański film 2013 roku w plebiscycie National Board of Review, także nagroda za reżyserię

Niezwykła historia miłosna autorstwa jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych reżyserów, twórcy Być jak John Malkovich i Adaptacji.

Los Angeles, bliska przyszłość. Wrażliwy, introwertyczny Theodore (Joaquin Phoenix) zarabia na życie, pisząc dla innych osobiste listy. Pewnego dnia, krótko po rozstaniu z ukochaną, jego uwagę zwraca zaawansowany system operacyjny. Aktywując go, Theodor poznaje Samanthę (Scarlett Johansson), która z początku pozostaje jedynie pogodnie brzmiącym głosem. Głos należy jednak do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej „osoby”. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy i Theodora coraz bardziej się do siebie zbliżają.

Oryginalny film futurystyczny podejmujący temat zmieniającej się natury relacji międzyludzkich pod wpływem technologii.

W filmie występują trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix (Mistrz, Spacer po linie, Kochankowie), Amy Adams (American Hustle, Mistrz, Wątpliwość), Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem), a także Olivia Wilde i Scarlett Johansson.


PARTNERZY:

      


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum