kpb

Maria Magdalena Gierat (Kino Pod Baranami) panelistką konferencji amerykańskich kin art-house'owych


Maria Magdalena Gierat, szefowa Kina Pod Baranami, wraz z dwoma innymi przedstawicielami kin z Francji i Anglii, reprezentuje ekskluzywną sieć kin europejskich Europa Cinemas podczas dorocznej konferencji amerykańskich kin studyjnych: ART HOUSE CONVERGENCE (13-16 stycznia 2014) w Midway, w stanie Utah. Celem spotkania jest wzajemna wymiana doświadczeń kin art-house’owych.Dzisiaj (środa, 15 stycznia) Maria Magdalena Gierat weźmie udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym rozwoju widowni w erze multimediów, podczas którego opowie, jak Kino Pod Baranami współpracuje z widzami z różnych grup wiekowych.
Konferencja Art House Convergence, przygotowana we współpracy z Sundance Institute, odbywa się na kilka dni przed festiwalem filmowym Sundance w Park City (Utah). W tym roku bierze w niej udział 400 przedstawicieli kin, dystrybutorów i dyrektorów festiwali.

Maria Magdalena Gierat prowadzi Kino Pod Baranami od roku 2003. Kino zajmuje znaczącą pozycję na polskim rynku, jest laureatem nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i nagrody EUROPA CINEMAS za najlepszy program filmowy w Europie.Szczegóły na temat konferencji na stronie: 
http://www.arthouseconvergence.org
Bookmark and Share

archiwum