kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Pod Mocnym Aniołem


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Pod Mocnym Aniołem, reż. Wojtek Smarzowski
czwartek, 23 stycznia 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Krótką prelekcję przed filmem wygłosi studentka filmoznawstwa UJ, Kamila Kołacz.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


POD MOCNYM ANIOŁEM | POD MOCNYM ANIOŁEM
reż. Wojtek Smarzowski, Polska 2013, 109’

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera Drogówki, Róży i Domu złego to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala.

Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha (Nagroda Literacka NIKE 2001).

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.

„Chciałbym, żeby przez pierwszą część filmu widz się świetnie bawił (kto z nas się nie śmiał z pijaka?), przez następną czuł narastające zażenowanie, a na koniec, żeby przerażony milczał. Wojtek Smarzowski
PARTNERZY:

      


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum