kpb

Dojrzałe kino - PortrecistaKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

W najbliższą środę, 15 stycznia, o godzinie 11.00 dojrzali widzowie będą mieli okazję obejrzeć film dokumentalny pt. Portrecista przedstawiający historię fotografa, Wilhelma Brasse.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Anną Dobrowolską, producentką filmu i autorką książki Fotograf z Auschwitz.


Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 złśroda, 15 stycznia 2014, godz. 11.00

PORTRECISTA | PORTRECISTA
reż. Ireneusz Dobrowolski, Polska 2005, 52’

Krakowski Festiwal Filmowy 2006 - Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik"

Portrecista opowiada historię Wilhelma Brasse, którego fotografia była życiową pasją. Przed wojną pracował w dużym katowickim atelier, gdzie zasłynął z pięknych portretów fotograficznych. W czasie wojny trafił do Auschwitz za odmowę podpisania Reischlisty. Tu pod okiem SS prowadził fotograficzną dokumentację obozu od jego powstania do ewakuacji. Fotografował to co mu kazano: pracę więźniów, prywatne spotkania oficerów SS z ich rodzinami, doświadczenia medyczne i przede wszystkim policyjne portrety więźniów do kartotek. Brasse nie przypuszczał, by cokolwiek mogło przerwać jego pasję. Doświadczenia obozowe wyryły jednak w pamięci obrazy, których nie potrafił zapomnieć. Nigdy po wojnie nie był w stanie wziąć aparatu do ręki.

Po filmie odbędzie się spotkanie z Anną Dobrowolską, która spisała niewykorzystane w filmie materiały wspomnieniowe Wilhelma Brasse i umieściła je w książce Fotograf z Auschwitz. Jest ona dopełnieniem Portrecisty. W 38 rozdziałach czytelnik poznaje Auschwitz jakiego nie zna, a nowatorska forma książki zilustrowana została ponad 300 fotografiami, z których większość nie była wcześniej publikowana.

Książkę będzie można nabyć w promocyjnej cenie.


ZWIASTUN:
ZWIASTUN książki 1:
ZWIASTUN książki 2:

Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum