kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Uwaga! Mr. Baker


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Uwaga! Mr. Baker, reż. Jay Bulger
czwartek, 19 grudnia 2013, godz. 22.45

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


UWAGA! MR. BAKER | BEWARE OF MR. BAKER
reż. Jay Bulger, USA 2012, 92’

53. Krakowski Festiwal Filmowy 2013: Złoty Hejnał, Grand Prix konkursu dokumentalnych filmów muzycznych DocFilmMusic
Festiwal Filmowy South by Southwest 2012: najlepszy film dokumentalny

Nazywany „potworem rocka” Ginger Baker słynie z ekscentrycznej osobowości i burzliwej biografii. Na perkusji zaczął grać przez przypadek, a został jednym z najlepszych rockowych perkusistów w dziejach tego gatunku. Mimo podeszłego wieku nie przestaje zaskakiwać swym temperamentem i kontrowersyjnymi poglądami.

Jay Bulger poznał Bakera podczas przygotowywania artykułu na jego temat dla magazynu Rolling Stone. Spotkanie to przerodziło się w wielogodzinny wywiad, przeprowadzony z muzykiem podczas trzymiesięcznego pobytu dziennikarza w odciętej od świata posiadłości Bakera w RPA.

„Efekt jest świetny: dokumentów muzycznych na nasze ekrany trafia niewiele, tym bardziej tej perełki nie można przegapić.” Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”

„O tym, że Ginger Baker jest wdzięcznym ekranowym bohaterem, dowiadujemy się już z pierwszych sekund opowiadającego o nim filmu. Nie co dzień ogląda się dokumenty, których protagonista podnosi rękę na reżysera.” Jakub Popielecki, Filmweb.pl

// 53rd Krakow Film Festival: International Music Documentary Competition DocFilmMusic - Grand Prix
Ginger Baker, ‘world’s best drummer’ and a ‘rock monster’, who created, hand in hand with Eric Clapton, a group called ‘Cream’, and whose checkered biography, filled with illegal substances and rock music, is the base of the film
Beware of Mr. Baker! by Jay Bulger.
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum