kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Maundy Thursday

2013 K-MOVIES SCREENING: MAUNDY THURSDAY
środa, 18 grudnia 2013, godz. 19.00Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy współczesne filmy koreańskie.

Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na MFF w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce.

BILETY:
13 zł


O FILMIE:

MAUNDY THURSDAY | URIDEUL-UI HAENGBOK-HAN SHIGAN
reż. Hae-sung Song, Korea Południowa 2006, 120’

Pochodząca z wpływowej, zamożnej rodziny Yu-jeong oprócz sukcesów zawodowych ma na swoim koncie trzy próby samobójcze. Wydarzenia z czasów młodości odcisnęły piętno na jej dorosłym życiu. Za sprawą swojej ciotki - zakonnicy imieniem Monica, poznaje skazanego na śmierć mordercę, Yun-soo. Porzucony w dzieciństwie przez rodrodziców Yun-soo musiał żyć na ulicy, przez co został wmieszany w okrutną zbrodnię i oskarżony o zabicie trzech kobiet. Wkrótce po poznaniu tych dwoje ludzi otwiera się przed sobą.

Poruszająca historia dwójki obcych sobie osób, które odnajdują miłość i akceptację.

W roli głównej Lee Na-young (Sen). Koreański melodramat, który podbił serca publiczności, zdobywając szczyty lokalnego box-office'u.

„Wyciskacz łez, który wzruszy kazdego widza.” Variety


Bookmark and Share

archiwum