kpb

Baranki w Niemym Kinie 2013

BARANKI W NIEMYM KINIE
- wydarzenie towarzyszące 14. edycji Festiwalu Filmu Niemego
sobota, 7 grudnia 2013 
Już po raz drugi organizatorzy Festiwalu Filmu Niemego zachęcają dzieci do czynnego uczestnictwa w tym niezwykłym święcie filmu i muzyki. BARANKI W NIEMYM KINIE to blok wydarzeń przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Podczas tych dwóch spotkań, poprzez zabawę, postaramy się przybliżyć dzieciom fascynujące dzieje związane z początkami kinematografii (pierwsze metody realizacji filmów, pionierskie urządzenia czy charakter ówczesnych seansów filmowych). W pierwszej części programu, młodzi widzowie wezmą udział w pokazie filmu niemego z muzyką na żywo, po czym, wraz z zespołem Frá leikskóla, przygotują akompaniament do krótkiego fragmentu filmu. Drugie spotkanie to kreatywne zabawy ze Szukolotnią, podczas których spróbujemy stworzyć optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina oraz własne filmy animowane.

Zapraszamy wszystkie dzieci do magicznego świata filmu
- w niezwykłą podróż do Fabryk Snów!


Program 14. Festiwalu Filmy Niemego - Fabryka Snów.BILETY: 15 zł
Karnet (2 spotkania): 25 zł

Uwaga! Na POCZĄTKI KINA zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Obowiązują zapisy.


PROGRAM:

11.00 - 12.00  MUZYKA W NIEMYM KINIE
prowadzenie: Frá leikskóla

W czasach kina niemego muzyka do filmów wykonywana była na żywo, podczas projekcji - przez taperów bądź zespoły czy orkiestry. Aby najmłodsi widzowie poznali atmosferę kin tamtych lat, zespół Frá leikskóla zaprezentuje im muzykę do wybranego filmu niemego, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Jak zapewniają artyści, w czasie występu scena zapełni się gitarami i gitarkami, bębnami i grzechotkami, dzwonkami oraz głosem typu zjawiskowego. Na zakończenie, wraz z Frá leikskóla spróbujemy przygotować i wykonać akompaniament do krótkiego fragmentu filmu.Frá leikskóla po islandzku oznacza: "od przedszkola", bo aż tyle czasu Michał zna się z Marcelą. On jest wszechstronnym basistą, a ona niezwykle utalentowaną wokalistką. Na perkusji towarzyszyć im będzie równie błyskotliwy muzyk sesyjny, Patryk Zakrzewski.
Ich muzyka to jazzująca folkowa mieszanka o islandzko-afrykańskich inspiracjach.

Skład zespołu:
Marcelina Rybska
Michał Sarapata
Patryk Zakrzewski


12.15 - 13.45  POCZĄTKI KINA
prowadzenie: Sztukolotnia

Czym jest camera obscura? Jak działa? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce i jak stworzyć krótką animację używając gramofonu? Poznamy sposoby wprawiania obrazów w ruch i proste metody, którymi do dziś posługują się twórcy. Skonstruujemy optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina (camera obscura, zeotrop, animacja poklatkowa).

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Zapisy: Kasa Kina, mail ( kino@kinopodbaranami.pl ) lub tel. ( +48 784 439 472 )Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.

Sztukolotnię tworzą:
Justyna Sławik
Justyna Mazur

http://warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com  Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na Facebooku.

Szczegółowy program jesienno-zimowej edycji cyklu Baranki Dzieciom: TUTAJ


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami siedmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                   
        


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
MiastoDzieci.pl                     
   CzasDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum