kpb

Dojrzałe kino - Grawitacja 3DKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 14 zł
(pokaz w technologii 3D)środa, 30 października 2013, godz. 11.00


GRAWITACJA 3D | GRAVITY
reż. Alfonso Cuarón, USA/Wielka Brytania 2013, 90’

MFF w Wenecji 2013: film otwarcia

Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock (Wielki Mike. The Blind Side, Miasto gniewu) oraz George Clooney (W chmurach, Syriana) grają w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze science fiction Grawitacja, którzy przenosi nas w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata.

Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuarón (Ludzkie dzieci, I twoją matkę też), a autorem zdjęć - Emmanuel Lubezki (Drzewo życia).

Grawitacja to prawdziwa wizualna uczta i niezwykłe filmowe przeżycie. Doskonały pod względem technicznym film, który dzięki wirtuozerskiej technice 3D odkrywa zupełnie nowe mozliwości medium kina.

Sandra Bullock gra dr Ryan Stone, błyskotliwą inżynier medyczną, która wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskym (Clooney), dowodzącym swym ostatnim lotem przed emeryturą. Na tej pozornie rutynowej wyprawie zdarza się wypadek. Prom kosmiczny ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalsky zostają zupełnie sami - przywiązani do siebie linami odpływają w ciemny bezkres. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili jakiekolwiek połączenie z Ziemią i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu.

„Realizm tej absolutnie wybitnej, wprowadzającej gatunek sf na zupełnie nowe tory produkcji Alfonso Cuarona jest powalający.” Karolina Pasternak, Stopklatka.pl

„Efekt jest piorunujący i paradoksalny: Grawitacja sprawdza się zarówno jako rozsadzające gałki oczne widowisko za wywrotkę dolarów, jak i kameralny dramat rozpisany na aktorską parę George Clooney-Sandra Bullock.” Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

Film wyświetlany w technologii cyfrowej w wersji
3D.

Partnerzy:

   

   
     
       
Bookmark and Share

archiwum