kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Legenda Kaspara Hausera

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Legenda Kaspara Hausera, reż. Davide Manuli

czwartek, 10 października 2013, godz. 23.00


Studencki NOCNY KLUB FILMOWY w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy specjalnie wybrane z naszego repertuaru.

To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Przypominamy o naszym konkursie, organizowanym wspólnie z Magazynem Studenckim Manko, na najlepszą recenzję filmu W imię..., który wyświetlaliśmy tydzień temu na NOCNiku!

Szczegóły dotyczące konkursu: TUTAJ. (uwaga! z dniem dzisiejszym, tj. 3 października, upływa termin nadsyłania recenzji konkursowych)


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


LEGENDA KASPARA HAUSERA | LA LEGGENDA DI KASPAR HAUSER
reż. Davide Manuli, Włochy 2012, 100’

MFF w Rotterdamie 2012
Festiwal Filmowy ARIZONA UNDERGROUND 2012: najlepszy film eksperymentalny
MFF w Genewie 2012: Specjalne Wyróżnienie Jury
Festiwal Filmowy w San Francisco 2013: Nagroda Jury


Surrealistyczna wariacja na temat tajemniczej postaci Kaspara Hausera, który w XIX w. nagle pojawił się w Norymberdze, do dziś pozostając zagadką. W podwójnej roli zobaczymy aktora, performera i artystę Vincenta Gallo (Essential Killing, Tetro). Muzykę napisał wirtuoz francuskiej elektroniki Dj Vitalic. Film odwiedził ponad 40 międzynarodowych festiwali filmowych.

Filmowy Kaspar Hauser, ubrany w dres i słuchawki, pojawia się na prawie bezludnej plaży na wyspie „X” nad morzem „Y” w roku „0”. Szeryf (w tej roli Vincenta Gallo), który jest jednocześnie DJ-em, rozpoznaje w nim Mesjasza. Księżna, władająca niewielką społecznością, czuje się zagrożona przez blond chłopca i wysyła przeciw niemu kryminalistę, wielkiego fana disco, o znamiennym imieniu The Pusher (w tej roli także Vincent Gallo) aby rozwiązał problem Kaspara.

Ten czarno-biały obraz został nakręcony na taśmie 35 mm w konwencji surrealistycznego, postmodernistycznego westernu z udziałem niewielkiej liczby aktorów. Inspiracją dla reżysera były Kret Alejandra Jodorowskiego, Stalker Andrieja Tarkowskiego, Alphaville Jean-Luca Godarda i Truposz Jima Jarmuscha.

Legenda Kaspara Hausera to disco, motocykle, latające spodki (przynajmniej na początku i na końcu filmu) oraz kultowy Vincent Gallo w dwóch rolach. Oto prawdziwy artyzm.” Mark Adams, ScreenDaily.com
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

           

  
Bookmark and Share

archiwum