kpb

Królowie lata - pokaz przedpremierowy

KRÓLOWIE LATA - pokaz przedpremierowy
wtorek, 27 sierpnia 2013, godz. 18.00


We wtorek (27 sierpnia) o godzinie 18.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Królowie lata w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa, który przypomina jak to jest być młodym i mieć wielkie marzenia.

Przedpremiera Królów lata w Kinie Pod Baranami zbiega się w czasie z pokazami filmów o trudnej sztuce dojrzewania w ramach wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Tydzień tematyczny „Czas młodości”, trwający od 23 do 29 sierpnia, to siedemnaście barwnych obrazów młodości, wśród których znajdziemy m.in. bajkową wizję wielkiej przyjaźni (Frankenweenie 3D, reż. Tim Burton), uroczą historię pierwszej miłości (Kochankowie z księżyca, reż. Wes Anderson) i klasyczny obraz dorastania (Fanny i Aleksander, reż. Ingmar Bergman) - doskonałe uzupełnienie portretu młodości malowanego przez Jordana Vogt-Robertsa.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)

Bilety na filmy prezentowane w ramach Letniego Taniego Kinobrania:
7 zł
(z wyjątkiem filmu Frankenweenie 3D prezentowanego w serii Dziesięć Strzałów w Dziesiątkę, czyli 10 hitów po 10 zł)


KRÓLOWIE LATA | THE KINGS OF SUMMER
reż. Jordan Vogt-Roberts, USA 2013, 93’ - premiera: 30 sierpnia 2013

Królowie lata to uroczy i szczery obraz najdziwniejszych momentów dojrzewania. Bohaterami filmu są Joe, Patrick i Biaggio, którzy właśnie skończyli 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

Królowie lata to projekt, który narodził się w wyobraźni Chrisa Galletty - pomysłodawcy skeczy i dowcipów w The Late Show Davida Lettermana. Po inspirację sięgnął on do dzieciństwa spędzonego na Staten Island. Przywołując wspomnienia, zadał sobie pytanie - Co stałoby się, gdyby grupka nastolatków spróbowała samodzielnie prowadzić dom? Czy to mogłoby się udać? Poleganie na samym sobie jest o wiele trudniejsze, niż sądzimy - mówi Galletta. Reżyser Jordan Vogt-Roberts zakochał się w przygotowanym przez niego scenariuszu. Ten tekst trafił do mnie przypadkiem - wspomina. - Przez całą lekturę szczerze i głośno się śmiałem. Był naprawdę wyjątkowy. Dorastanie także i dla mnie było najbardziej bolesnym, dziwacznym i okropnym czasem w moim życiu, ale to właśnie ten czas czyni nas tym, kim jesteśmy teraz. Sposób, w jaki radzimy sobie z tym etapem determinuje sposób, w jaki później radzimy sobie z życiem - konstatuje Vogt-Roberts.

Królowie lata zachwycili polską publiczność podczas poznańskiego festiwalu Transatlantyk. Film okrzyknięto również odkryciem tegorocznego festiwalu Sundance.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum