kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): W innym kraju

2013 K-MOVIES SCREENING: W INNYM KRAJU
środa, 31 lipca 2013, godz. 18.30Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy współczesne filmy koreańskie.

Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na MFF w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce. Każdy seans poprzedzony zostanie krótkim wprowadzeniem.BILETY:
13 zł


O FILMIE:

W INNYM KRAJU | DA-REUN-NA-RA-E-SUH
reż. Sang-soo Hong, Korea Południowa 2011, 89’

Wkrótce po sukcesie filmu Hahaha, nagrodzonego Prix Un Certain Regard na festiwalu w Cannes, reżyser Hong Sang-soo postanowił nakręcić wariację na temat spotkania kilku osób w niewielkiej, nadmorskiej miejscowości. W rezultacie W innym kraju był jednym z filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes w 2012 roku. Ostatecznie Złotą Palmę odebrał Michael Haneke za Miłość, lecz w obu obrazach wystąpiła Isabelle Huppert.

W innym kraju to przeplatająca się opowieść o trzech francuskich turystkach o imieniu Anne (Huppert), odwiedzających ten sam nadmorski kurort Mohang. Pierwsza z nich jest cenioną reżyserką, druga to mężatka, która ma romans z Koreańczykiem, a trzecia Anne rozwodzi się, ponieważ mąż zostawił ją dla Koreanki. W kolejnych wcieleniach towarzyszyć jej będą: kolega i jego ciężarna żona, kochanek reżyser oraz znajoma profesor i buddyjski mnich.

Płytkie rozmowy prowadzone w języku angielskim, wędrówki po opustoszałej miejscowości, widoki spokojnego morza tworzą tło, na którym dochodzi do zderzenia kultur. Katastrofa jest ledwo zauważalna. Można ją dostrzec wyłącznie w przelotnych drgnięciach na twarzy Huppert, gdy grana przez nią bohaterka rozmawia z mężczyznami. Gama malujących się wówczas emocji jest szeroka, od zaskoczenia, przez niedowierzanie czy rozczarowanie, po rozbawienie. Niewielkie i ulotne, lecz są, widoczne dla widza, który z uwagą kontempluje W innym kraju.


Bookmark and Share

archiwum