kpb

Miłość - pokaz przedpremierowy


MIŁOŚĆ - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

piątek, 2 sierpnia 2013, godz. 19.00


W piątek, 2 sierpnia zapraszamy na seans przedpremierowy filmu Miłość - dokumentu o fenomenie trójmiejskiej grupy jassowej, uhonorowanego Złotym Lajkonikiem dla najlepszego filmu Konkursu Polskiego 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


MIŁOŚĆ | MIŁOŚĆ
reż. Filip Dzierżawski, Polska 2013, 92' - premiera: 9 sierpnia

Krakowski Festiwal Filmowy 2013: Grand Prix Konkursu Polskiego, "Złoty Lajkonik", Nagroda Publiczności

Pięciu kumpli, którzy postanowili spełnić swoje marzenie. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół - Miłość.

Miłość Filipa Dzierżawskiego to jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

„Fascynujący, wręcz wbijający widza w fotel film. (...) Uniwersalna i ponadczasowa opowieść o istocie sztuki, granicach artystycznego kompromisu, a także o odpowiedzialności, przyjaźni, miłości wreszcie.”
Jerzy Armata, portalfilmowy.pl

„Różnice dzielące muzyków były - i nadal są - ogromne, co sprawia, że opowieść o Miłości jest jednym z najlepszych, najbardziej poruszających dokumentów muzycznych jakie widziałem.” Piotr Jagielski, jazzarium.pl


Patron medialny pokazu:


Bookmark and Share

archiwum