kpb

Baranki w pieluchach - Wypełnić pustkęNa Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.

18 lipca - Wypełnić pustkę Ramy Burshtein, historia zakazanej miłości osadzona w środowisku ortodoksyjnych Żydów.

BILETY: tylko 12 zł


Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Ponadto, z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

czwartek, 18 lipca 2013, godz. 11.00

WYPEŁNIĆ PUSTKĘ | LEMALE ET HA'HALAL
reż. Rama Burshtein, Izrael 2012, 87’

MFF Wenecja 2012 - Konkurs Główny - Nagroda dla Najlepszej Aktorki, Nagroda Signis
MFF Palm Springs 2012 - Nagroda FIPRESCI
Izraelski kandydat do Oscara 2013

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim.

Wypełnić pustkę zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny. Osiemnastoletnia Shira (Hadas Yaron) po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję.

Fascynujący obrazu chasydzkiej społeczności widzianej oczami młodej kobiety, która musi wybierać pomiędzy pragnieniem serca a rodzinną powinnością. Historia niczym z powieści Jane Austen - ale osadzona w realiach ortodoksyjnych Żydów z Tel Awiwu, w świecie sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji.

„Imponujący debiut.” Variety
„Urzekający i doskonały.” The Holywood Reporter
Patroni medialni
:

    MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

     


Partnerzy
:   
Bookmark and Share

archiwum