kpb

Fiesta Nocy Letniej

FIESTA NOCY LETNIEJ - FESTIWAL KULTURY POŁUDNIA: program filmowy
25 - 27 czerwca 2013


Fiesta Nocy Letniej, czyli Festiwal Kultury Południa, organizowany przez Por Fiesta Club i Pałac pod Baranami we współpracy z Kinem Pod Baranami i Instytutem Cervantesa w Krakowie, to przede wszystkim koncerty muzyki i tańca flamenco, tanga i salsy. Festiwal to również wystawy artystycznych fotografii, poezja inspirowana tańcem, warsztaty tańca i śpiewu, kultowe filmy kina iberoamerykańskiego oraz spotkania inspirowane kulturą Południa - dziedzictwem muzycznym Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej.

W czasie tych czerwcowych dni i nocy organizatorzy pragną przybliżyć klimat południowych fiest, pokazać jak śpiewają, tańczą i bawią się ludzie na Kubie, w Argentynie czy Hiszpanii. Każda z tych kultur jest nietuzinkowa, kolorowa i przyciąga swoją bajeczną atmosferą ludzi z całego świata. Podczas festiwalu każdy dzień będzie dedykowany kulturze innego kraju. Gośćmi będą wspaniali artyści, tacy jak: La Samarona (Hiszpania), Mili Morena (Kuba), Carlos Roulet oraz Marcos Larrañaga (Argentyna). Ich koncerty to esencja popularnych dziś stylów muzyki i tańca, jak flamenco, tango czy salsa. Towarzyszyć im będą tancerze i muzycy krakowskiej sceny, jak Limboski Duo, Del Sur, Los Mar Sentimentales.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną trzy filmy, które zabiorą widzów w muzyczne podróże do Hawany, Buenos Aires i niezwykłego świata flamenco. Projekcje będą miały miejsce w Kinie Pod Baranami.

Festiwal odbywać się będzie w magicznych przestrzeniach renesansowego Pałacu pod Baranami. Taneczne korowody wypełnią zabytkowe sale balowe, muzyka zabrzmi na pięknym dziedzińcu, filmy ukażą się na ekranie klimatycznej Sali Czerwonej Kina Pod Baranami, a na całonocną fiestę przeniesiemy się do legendarnych piwnic Pałacu - zapowiadają organizatorzy.


PROGRAM FILMOWY FESTIWALU:

wtorek, 25 czerwca - DZIEŃ KUBAŃSKI

18.30 
CHICO I RITA | CHICO Y RITA
reż. Tono Errando, Javier Mariscal, Fernando Trueba, Hiszpania/W. Brytania 2010, 94’

Chico i Rita to animowana opowieść o wielkiej miłości utalentowanego pianisty Chico i pięknej, obdarzonej niezwykłym głosem, Rity. Ich wspólna historia zaczyna się na Kubie w 1948 roku, ale los rzuci kochanków do Nowego Jorku, Paryża, a nawet Hollywood. Bohaterów opartego na prawdziwej historii filmu połączyło pożądanie i muzyka, która odgrywa w Chico i Rita niezwykle ważną rolę. Na doskonałej ścieżce dźwiękowej usłyszymy jazz, cubop, mambo, sambę... To one nadadzą rytm gorącemu uczuciu.


środa, 26 czerwca - DZIEŃ HISZPAŃSKI

18.30
  CARLOS SAURA - FLAMENCO HOY 3D
| FLAMENCO HOY DE CARLOS SAURA 3D
reż. Pierre & François Lamoureux, Hiszpania 2012, 100’

Ekranizacja przedstawienia Carlosa Saury - twórcy najbardziej poruszających filmów o flamenco, takich jak Krwawe gody, Carmen.

W spektaklu wzięło udział 20 artystów flamenco młodego pokolenia. Ich energia i kunszt w połączeniu z dramatyzmem choreografii Rafaela Esteveza i Nani Paños oraz aranżacją muzyczną pianisty Chano Domingueza tworzą pełne dynamiki i emocji widowisko.

Autorzy filmu użyli techniki trójwymiarowej, która stworzyła iluzję wkraczania w głąb sceny, między tancerzy, muzyków i pieśniarzy flamenco.


czwartek, 27 czerwca - DZIEŃ ARGENTYŃSKI

18.30  LEKCJA TANGA
| THE TANGO LESSON
reż. Sally Potter, Wlk. Brytania/Francja/Argentyna/Niemcy/Holandia 1997

Nastrojowy film wybitnej reżyserki, Sally Potter (Orlando, Człowiek, który płakał).

W podróży do Paryża, Sally, reżyserka filmowa poznaje Pabla, nauczyciela tanga. Argentyńczyk udziela jej lekcji tańca, jednak Sally wkrótce musi wracać do Londynu. Bohaterowie spotykają się ponownie w Buenos Aires, gdzie Sally zgłębia tajniki tanga, a jej znajomość z Pablem nabiera szczególnego charakteru.

Opowieść o fascynacji tańcem, o roli kobiety i mężczyzny w tańcu i w życiu.


CENY BILETÓW
:
Chico i Rita
Lekcja Tanga

normalny: 17 zł
ulgowy: 14 zł
seniorzy: 12 zł

Carlos Saura - Flamenco Hoy 3D

normalny: 22 zł
ulgowy: 18 zł
seniorzy: 17 zł

KARNET (3 filmy): 33 zł

Rezerwacje karnetów: mailowo ( kasa@kinopodbaranami.pl ), telefonicznie ( 12 423 07 68 ) lub przez Gadu-Gadu (GG 1: 5911809, GG 2: 41836732)Szczegółowy program pozostałych wydarzeń festiwalu na stronie
www.porfiestaclub.pl/festiwale.html


BILETY NA KONCERTY, WARSZTATY I POKAZY FILMOWE - w sprzedaży w Kasie Kina.ORGANIZATORZY:

      
Bookmark and Share

archiwum