kpb

Baranki Dzieciom - Reksio + warsztaty bębniarskie

BARANKI DZIECIOM

niedziela, 19 maja 2013, godz. 11.00

* REKSIO - zestaw bajek, ok. 40’


REKSIO STRAŻAK
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1972
Reksio bierze udział w gaszeniu pożaru. Piesek przechodzi strażackie przeszkolenie i bohatersko ratuje zagrożoną przez ogień spanielkę.

REKSIO DOMATOR
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1971
Reksio zakochuje się i pod wpływem tego uczucia gruntownie zmienia swoje przyzwyczajenia.

REKSIO WYCHOWAWCA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1969
Reksio zaopiekował się małym lwiątkiem, któremu w ogrodzie zoologicznym zmarła matka. Z lwiątka wyrasta wielki lew, który skutecznie przepędza dokuczających Reksiowi chłopców.

REKSIO MAGIK
reż. Edward Wątor, Polska 1973
Reksio ogląda występy wędrownego magika i w marzeniach sam staje się magikiem, który potrafi wyczarowywać ogromne ilości smacznych kości.


* po seansie zapraszamy na WARSZTATY BĘBNIARSKIE!

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, niezwykły perkusista, który przybliży dzieciom rytmy afrykańskie i latynoskie.

Mateusz Sarapata - uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnioafrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i w muzyce rozrywkowej.

Współpracuje m. in. z zespołem Hatbreakers oraz Maron, współtworzy Siódmy Czakram Ziemi. Obecnie pracuje przy projekcie perkusyjnym, którego premiera odbędzie się dwudziestego piątego maja tego roku w krakowskim Teatrze Ludowym (WATAHA The Slavic Drummers).

W ramach cyklu Baranki Dzieciom prowadzi warsztaty bębniarskie. Podczas tych spotkań dzieci zapoznają się z instrumentami (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) - ich historią oraz dźwiękami jakie można z nich wydobywać, uczą się zasad rytmiki i wspólnie muzykują.Bilety TYLKO 10 złSzczegółowy program wiosennej edycji cyklu TUTAJ
Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na Facebooku.
 

KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU:

CzasDzieci.pl                           
               


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
               MiastoDzieci.pl          
           
Bookmark and Share

archiwum