kpb

Baranki Dzieciom - Przygody Pyzy + warsztaty bębniarskie

PRZYGODY PYZY

oraz WARSZTATY BĘBNIARSKIE

niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 11.00
PROGRAM:

* PRZYGODY PYZY - zestaw bajek, 40’


Bohaterką jest Pyza mazowiecka, znana z baśni Hanny Januszewskiej. W przygodowej formie serial przedstawia małym widzom świat polskich legend, zwyczajów i podań ludowych.

W LESIE
reż. Stefan Szwakopf, Polska 1981

PYZA I BOBAKI
reż. Hanna Jnuszewska, Jan Siupik, Polska 1979

PYZA I LICHO

reż. Hanna Januszewska, Stefan Szwakopf, Polska 1980

KIELECKA PRZYGODA
reż. Krystyna Porzycka, Polska 1983


* po seansie zapraszamy na WARSZTATY BĘBNIARSKIE!Wśród Widzów pokazu będziemy losować upominki od Wydawnictwa Zakamarki!
Oficjalna strona Wydawnictwa


Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, niezwykły perkusista, który przybliży dzieciom rytmy afrykańskie i latynoskie.

Mateusz Sarapata - uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnioafrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i w muzyce rozrywkowej.

Współpracuje m. in. z  zespołem Hatbreakers oraz Maron, współtworzy Siódmy Czakram Ziemi. Obecnie pracuje przy projekcie perkusyjnym, którego premiera odbędzie się dwudziestego piątego maja tego roku w krakowskim Teatrze Ludowym (WATAHA The Slavic Drummers).

W ramach cyklu Baranki Dzieciom prowadzi warsztaty bębniarskie. Podczas tych spotkań dzieci zapoznają się z instrumentami (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) - ich historią oraz dźwiękami jakie można z nich wydobywać, uczą się zasad rytmiki i wspólnie muzykują.BILETY: 10 złZapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie pt. Narysuj mi baranka, w którym do wygrania jest karnet na przyszły cykl Baranków Dzieciom. Szczegóły dotyczące konkursu - TUTAJ.


Szczegółowe informacje dotyczące Baranków Dzieciom i program zimowo-wiosennej edycji cyklu - TUTAJ.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU:

CzasDzieci.pl                           
                    


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
               MiastoDzieci.pl          
           
Bookmark and Share

archiwum