kpb

Baranki w Afryce 2013

BARANKI W AFRYCE
8. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera - wydarzenie towarzyszące

sobota, 27 kwietnia 2013, godz. 11.00
Baranki w Afryce to spotkanie dzieci z kulturą afrykańską. W sobotę, 27 kwietnia o godzinie 11.00 w Kinie Pod Baranami maluchy obejrzą rysunkową adaptację tradycyjnej senegalskiej bajki, a także niezwykłe przygody afrykańskich zwierząt. Po seansie odbędą się ulubione przez dzieciaki warsztaty bębniarskie. Baranki w Afryce są wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi Afrykamera 2013 trwającym w Kinie Pod Baranami od 22 do 28 kwietnia.


PROGRAM:

* ZESTAW BAJEK, 38’

projekt CZTERY STRONY ŚWIATA
DEMONKA, KOBIETA I PTAK

reż. Martyna Majewska, Polska 2012 6’

Czy zazdrosna demonica może zniszczyć małżeństwo dwójki kochających się ludzi? Jak kochający mężczyzna może odwrócić zły czar? Ta senegalska historia o wierności i zazdrości, które muszą ulec potędze miłości jest adaptacją opowieści grupy etnicznej Serer.


seria TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE:
Bohaterami serialu są zwierzęta afrykańskie, które każdego dnia tygodnia wykonują jakieś ważne zadania i spotykają je różne przygody.

PONIEDZIAŁEK
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1984, 11’


PIĄTEK
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki, Polska 1985, 11’

SOBOTA

reż. Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki, Polska 1986, 10’

 

* Po projekcji odbędą się warsztaty bębniarskie dla dzieci!

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, niezwykły perkusista, który przybliży dzieciom rytmy afrykańskie.

Mateusz Sarapata - uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnioafrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i w muzyce rozrywkowej.

Współpracuje m. in. z zespołem Hatbreakers oraz Maron, współtworzy Siódmy Czakram Ziemi. Obecnie pracuje przy projekcie perkusyjnym, którego premiera odbędzie się dwudziestego piątego maja tego roku w krakowskim Teatrze Ludowym (WATAHA The Slavic Drummers).

W ramach cyklu Baranki Dzieciom prowadzi warsztaty bębniarskie. Podczas tych spotkań dzieci zapoznają się z instrumentami (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) - ich historią oraz dźwiękami jakie można z nich wydobywać, uczą się zasad rytmiki i wspólnie muzykują.BILETY: tylko 12 zł!


Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie pt. Narysuj mi baranka, w którym do wygrania jest karnet na przyszły cykl Baranków Dzieciom. Szczegóły dotyczące konkursu - TUTAJ.


Szczegółowy program 8. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera - TUTAJ.

Szczegółowe informacje dotyczące Baranków Dzieciom i program zimowo-wiosennej edycji cyklu - TUTAJ.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU:

CzasDzieci.pl                           
                    


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
               MiastoDzieci.pl          
           
Bookmark and Share

archiwum