kpb

Cztery przedpremiery w Baranach

W nadchodzącym tygodniu Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy przedpremierowe aż czterech filmów: przewrotnej komedii o życiu i miłości w reżyserii Dustina Hoffmana KWARTET (1 kwietnia, godz. 17.00), drugiej części filmowej trylogii o cnotach chrześcijańskich Ulricha Seidla RAJ: WIARA (2 kwietnia, godz. 18.45), kontrowersyjnego SPRING BREAKERS Harmony Korine’a (1 kwietnia, godz. 18.45; 2 kwietnia, godz. 18.45 oraz 3 kwietnia, godz. 19.00) oraz pikantnej komedii Jana Hřebejka ŚWIĘTA CZWÓRCA (4 kwietnia, godz. 10.45 i 17.30).  


POKAZY PRZEDPREMIEROWE
:

poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godz. 17.00
KWARTET | QUARTET
reż. Dustin Hoffman, Wielka Brytania/USA 2012, 90’

Przewrotna komedia o życiu i miłości w reżyserii Dustina Hoffmana. Popis gry aktorskiej w wykonaniu gwiazdorskiej obsady: laureatka dwóch Oscarów Maggie Smith, jeden z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy Connolly, nominowana do nagrody Akademii Pauline Collins i dwukrotnie nominowany do Oscara Tom Courtenay.

To będzie jedyny i niepowtarzalny koncert, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean - ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż - Reggie, lubieżny Wilfred oraz roztrzepana Cissy, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich sekrety i skrywane namiętności.

premiera: 12 kwietnia


wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 18.45
RAJ: WIARA | PARADIES: GLAUBE
reż. Ulrich Seidl, Austria/Niemcy 2012, 120’

Druga część (po Raj: miłość) filmowej trylogii o trzech cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł Raj.

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc uzdrowić Austrię i ponownie naprowadzić ją na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi, niosąc ludziom dobrą nowinę. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu Anny-Marii powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż - muzułmanin egipskiego pochodzenia.

premiera: 5 kwietnia


poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godz. 18.45
środa, 3 kwietnia 2013, godz. 18.45
czwartek, 4 kwietnia 2013, godz. 19.00
SPRING BREAKERS | SPRING BREAKERS
reż. Harmony Korine, USA 2012, 92’

Wyobraź sobie tydzień, w którym nie obowiązują żadne zasady. Gdy bez hamulców możesz w końcu robić wszystko, co pragniesz. Tydzień, podczas którego złamiesz istniejące reguły nie przejmując się zupełnie konsekwencjami.

Spring Breakers to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Wraz z Jamesem Franco, który gra tu życiową rolę, Seleną Gomez i Vanessą Hudgens przeżyjesz najlepszy melanż w życiu!

premiera: 5 kwietnia


czwartek, 4 kwietnia 2013, godz. 17.30
ŚWIĘTA CZWÓRCA | SVATÁ ČTVEŘICE
reż. Jan Hřebejk, Czechy 2012, 78’

Pikantna komedia Jana Hřebejka, twórcy Do Czech razy sztuka i Piękności w opałach, na podstawie scenariusza jednego z najpopularniejszych czeskich pisarzy - Michala Viewegha.

Dwaj elektrycy Ondra i Vitek, otrzymują pracę na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie wysokiego napięcia. Są przyjaciółmi i sąsiadami. Zarówno oni, jak i ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony lubią się, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Krótko mówiąc, żyją w nieustającej idylli, na której cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz - nudne życie seksualne. Tak więc, gdy przeznaczenie rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. I to właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne.

premiera: 5 kwietnia
Bookmark and Share

archiwum