kpb

Dojrzałe kino - Weekend z królemKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 13 marca 2013, godz. 11.00


WEEKEND Z KRÓLEM | HYDE PARK ON HUDSON
reż. Roger Michell, Wielka Brytania 2012, 104’

Złote Globy 2013 - nominacja:
najlepszy aktor w komedii/musicalu - Bill Murray

Niezwykły romans za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg II wojny światowej.

Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy (trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney), dalekiej kuzynki Franklina Delano Roosevelta (kolejna wirtuozerska kreacja Billa Murraya), której skrywana zażyłość z prezydentem wychodzi na jaw w trakcie pierwszej w historii amerykańskiej wizyty brytyjskiego monarchy Jerzego VI (Samuel West, znany z Notting Hill oraz Powrotu do Howard's End) i królowej Elżbiety (Olivia Coleman, znakomita jako córka Margaret Thatcher w Żelaznej Damie), wcześniej błyskotliwie sportretowanych przez Colina Firtha i Helenę Bonham Carter w oscarowej komedii Jak zostać królem.

Przed wybuchem II wojny światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu, gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Roosevelt z kolei pragnął poprawić stosunki z byłym kolonizatorem, widząc w słynącym z nieśmiałości Jerzym pokrewną duszę. Nie przypuszczał, że to właśnie jego własne, utajnione dotąd romanse i ekscentryczna, uprzedzona do Anglików, małżonka (Olivia Williams, uznawana w Hollywood za mistrzynię drugiego planu po rewelacyjnych rolach w filmie Romana Polańskiego Autor widmo) uczynią weekend, spędzony z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, niezapomnianym.

Intymny portret największych osobowości polityki XX wieku wyreżyserował specjalista od komedii na królewskim poziomie - Roger Michell (Notting Hill).

„Weekend z królem” jest przykładem znakomitej roboty reżyserskiej.
Elżbieta Królikowska-Avis, „Kino”
Partnerzy:


      

Bookmark and Share

archiwum