kpb

Seans przedpremierowy - Triszna. pragnienie miłości + wprowadzenie

SEANS PRZEDPREMIEROWY poprzedzony wykładem
czwartek, 7 marca, godz. 20.30

W przeddzień premiery filmu Triszna. Pragnienie miłości Michaela Winterbottoma zapraszamy na pokaz specjalny filmu

Projekcję poprzedzi wykład, który wyjaśni znaczenie pojęcia Triszna w rozumieniu filozofii Wschodu.


czwartek, 7 marca 2013

20.30 -
wykład o pojęciu Triszna w rozumieniu filozofii Wschodu wygłosi Pani Profesor Marta Kudelska (prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ) (ok 30')

21.00
- projekcja filmu TRISZNA. PRAGNIENIE MIŁOŚCI (117')


BILETY:
18 zł
- normalne
14 zł - ulgowe


TRISZNA. PRAGNIENIE MIŁOŚCI | TRISHNA
reż. Michael Winterbottom, Wielka Brytania 2011, 117’

Piękna, 19-letnia Hinduska Triszna (w tej roli Freida Pinto, znana z filmów Slumdog. Milioner z ulicy i Geneza Planety Małp) mieszka wraz z rodziną na biednej prowincji. Pewnego dnia poznaje Jaya (w tej roli Riz Ahmed, Droga do Guantanamo), przystojnego i bogatego 20-letniego Hindusa.

Jay jest spełnieniem marzeń Triszny. Gdy ojciec Triszny traci źródło utrzymania, Jay proponuje jej dobrze płatną pracę w ekskluzywnym hotelu. Wyjazd z rodzinnego domu jest dla Triszny szansą na nowe życie, które wciąga ją bez opamiętania. Zakochani w sobie Triszna i Jay uciekają do kosmopolitycznego, nowoczesnego Mumbaju, w którym chcą odnaleźć dla siebie spokojną przystań.

Triszna. Pragnienie miłości znakomitego brytyjskiego reżysera Michaela Winterbottoma (9 Songs, Genua. Włoskie lato, Droga do Guantanamo, Tristram Shandy: Wielka ściema) to przesiąknięta atmosferą Indii love story, oparta na powieści Thomasa Hardy'ego Tessa d’Urberville. Jest to kolejna po Tess Romana Polańskiego filmowa adaptacja tej klasycznej powieści XIX-wiecznej literatury brytyjskiej.

Film w całości sfilmowany został w naturalnej i zachwycającej scenerii hinduskiego Radżastanu (w Osian, Jaipurze i Jodpurze), a także w Mumbaju. Muzykę do filmu napisali słynni hinduscy muzycy: Shigeru Umebayashi (światowej sławy kompozytor, autor muzyki do Spragnionych miłości Wong Kar Waia czy Domu latających sztyletów Zhanga Yimou) oraz Amit Trivedi (autor ścieżek dźwiękowych do dużych hinduskich produkcji filmowych).  
Bookmark and Share

archiwum