kpb

Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy - loteria + sprzedaż książki

OBEJRZYJ FILM HITCHCOCK I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Do wygrania: książka autorstwa Stephena Rebello, Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy, na podstawie której zrealizowano film biograficzny ilustrujący burzliwy związek reżysera z żoną, uchwycony na tle powstającej właśnie Psychozy.

Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka.

Loteria trwa do 21 marca 2013.

Książka dostępna w sprzedaży w kasie Kina w promocyjnej cenie!


Więcej informacji o książce - TUTAJ.


HITCHCOCK
reż. Sacha Gervasi, USA 2012, 98’

Oscary 2013: nominacja - najlepsza charakteryzacja
Złote Globy 2013, Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2013: nominacja - najlepsza aktorka w dramacie: Helen Mirren

Fascynująca historia powstania jednego z najsłynniejszych filmów w dziejach kina. U szczytu kariery legendarny reżyser Alfred Hitchcock postanawia zrealizować horror zatytułowany Psychoza. Gdy hollywoodzkie studia odrzucają projekt, Hitchcock musi sam go sfinansować, co prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji w jego życiu zawodowym i prywatnym.

Alfred Hitchcock był jedną z najbardziej niezwykłych postaci w historii kina. Jego twórczość wbijała widzów w fotele i weszła do klasyki filmowej, ale życie osobiste Hitchcocka było niemniej ciekawe od jego produkcji - zwłaszcza jego burzliwy związek z żoną Almą Reville, współautorką scenariuszy wielu filmów Hitchcocka.

Reżyser Sacha Gervasi naświetla historię skomplikowanej i fascynującej miłości. Pokazuje ją na tle wydarzeń, które zapisały się na kartach historii kina, mianowicie realizacji legendarnej Psychozy. Wtedy nikt nie przypuszczał, że ta produkcja zmieni oblicze całej branży filmowej. Stała za nią ta niezwykła dwójka osób.

Główne role zagrali nagrodzeni Oscarami Anthony Hopkins (Milczenie owiec) i Helen Mirren (Królowa).

Bookmark and Share

archiwum