kpb

Dojrzałe kino - Lincoln (seans o 10.45)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

W środowe przedpołudnia prezentujemy wybrany film z bieżącego repertuaru. Pani red. Maria Malatyńska w swojej przedmowie nakreśla ciekawe aspekty oglądanego filmu, a oczekiwanie na seans umila słodki poczęstunek, kawa i herbata. Dojrzałe Kino to niepowtarzalne okazja do spotkania w miłym gronie i dyskusji o dobrym kinie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 6 lutego 2013, godz.
10.45

LINCOLN | LINCOLN
reż. Steven Spielberg, USA 2012, 150’

12 nominacji do Oscara 2013, m,in. najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Daniel Day-Lewis, najlepszy aktor drugoplanowy - Tommy Lee Jones, najlepsza aktorka drugoplanowa - Sally Field, najlepszy scenariusz adaptowany - Tony Kushner, najlepsza muzyka - John Williams, najlepsze zdjęcia - Janusz Kamiński
7 nominacji do Złotych Globów 2013
10 nominacji do Brytyjskich Nagród Filmowych BAFTA 2013


Najnowszy film Stevena Spielberga, zrealizowana z rozmachem i w znakomitej obsadzie historia burzliwych czterech ostatnich miesięcy z życia Abrahama Lincolna, prezydenta Stanów Zjednoczonych w okresie wojny secesyjnej, która w nieoczekiwany sposób zadecydowała o losach świata.

Ostatnie cztery miesiące życia i prezydentury Abrahama Lincolna to świadectwo jego zaangażowania i pełnej oddania walki z podziałami w narodzie. To ostatnia bitwa, jaką stoczył ten wielki człowiek, mimo ogromnej presji publicznej, trudnych okoliczności i problemów osobistych.

Film skupia się na próbie doprowadzenia wojny do końca, ale nie za sprawą faktycznego zakończenia walk, a wprowadzenia trzynastej poprawki znoszącej niewolnictwo i roboty przymusowe. Forsowanie tego dokumentu wymagało ogromnej odwagi. Człowiek, który podjął się tej walki zmienił oblicze narodu, ale i świata. Dążył nie tylko do tego, by pogodzić zwaśnionych Amerykanów, ale i przekonać politycznych przeciwników do racji, w które wierzył całym sercem i o które walczył dla dobra ludzkości.

Scenariusz napisał zdobywca nagrody Pulitzera, Tony Kushner, a za kamerą stanął jeden z największych współczesnych reżyserów - Steven Spielberg.

W rolach głównych: dwukrotny laureat Oscara Daniel Day-Lewis (Moja lewa stopa, Aż poleje się krew), dwukrotna laureatka Oscara Sally Field (Norma Rae, Miejsca w sercu), laureat Oscara Tommy Lee Jones (Ścigany), Joseph Gordon-Levitt (Incepcja), James Spader (Seks, kłamstwa i kasety video) oraz nominowani do Oscara: Jackie Earle Haley (Małe dzieci), David Strathairn (Good Night, and Good Luck) i Hal Holbrook (Wszystko za życie).

„To nie jest poprawnie odrobiona praca domowa z historii, lecz zachwycający obraz walki politycznej. A dzięki wcielającemu się w rolę tytułową Danielowi Day-Lewisowi ogląda się ten film nie jak kolejną biografię, ale jak najlepszy polityczny thriller.” Przemysław Dobrzyński, Stopklatka.pl
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum