kpb

Baranki w pieluchach - Siła kobiet (seans o 10.30)BARANKI W PIELUCHACH to wyjątkowe seanse przeznaczone dla Rodziców z małymi dziećmi. Najlepsze filmy prezentujemy w warunkach dostosowanych do wygody Maluchów, Mam i Tatusiów. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk jest przyciszony na tyle, aby nie zakłócać dziecięcego snu. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro.

31 stycznia - świetnie przyjmowany przez publiczność film ukazujący zakrojony na szeroką skalę niezwykły projekt streetartowy. Pokaz o godz. 10.30!

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 31 stycznia 2013, godz. 10.30

SIŁA KOBIET | WOMEN ARE HEROES
reż. JR, Francja 2012, 85’

Autorem tego niesłychanie plastycznego filmu jest artysta ukrywający się pod inicjałami JR - fotograf i jeden z najsłynniejszych obecnie twórców street-artu. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt polega na fotografowaniu ludzkich oczu, a następnie powiększaniu fotografii do gigantycznych rozmiarów i umieszczaniu ich w najmniej oczekiwanych miejscach - na opuszczonych budynkach, dachach, ścianach wieżowców, pociągach, stacjach metra. Tym razem JR postanowił oddać hołd bezimiennym bohaterkom dnia codziennego z dzielnic biedoty Globalnego Południa.

JR przemierza slumsy Brazylii, Sierra Leone, Liberii, Indii, Kambodży i tworzy portrety kobiet mieszkających w tych miejscach. Następnie przy użyciu wielkoformatowej fotografii pokazuje całemu światu ich twarze. Co najważniejsze - te portrety są też eksponowane w miejskiej przestrzeni w miejscach, gdzie mieszkają bohaterki tego projektu. To w ogromnej mierze wpływa na ich świadomość, ale także na świadomość otoczenia z jakim muszą się mierzyć w dzielnicach biedy.

W filmie wykorzystano muzykę brytyjskiego zespołu trip-hopowego, Massive Attack.

„Kreowany dokument JR-a nie jest interwencyjny w prostym rozumieniu tego słowa. Świetny polski tytuł nie kłamie - to rzeczywiście kino o kobiecej sile. (...) Siła kobiet jest lekcją ludzkiej przyzwoitości. Nie ma w tym filmie cienia politowania, z którym przyglądamy się mieszkańcom trzeciego świata, JR nie upaja się brzydotą przeklętych zakątków, w których mieszkają jego bohaterki. Z dzielnic biedoty tworzy współczesne dzieło sztuki, perwersyjny video-art. A w jego centrum mądre, piękne twarze.”
Łukasz Maciejewski, film.onet.pl

Patroni medialni
:

MiastoDzieci.pl CzasDzieci.pl


Partnerzy
:   
Bookmark and Share

archiwum