kpb

Oscarowy weekend z Gutek Film

OSCAROWY WEEKEND Z GUTEK FILM
piątek - sobota, 25 - 26 stycznia 2013


Zapraszamy do Kina Pod Baranami na dwie przedoscarowe noce.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najlepsze filmy zeszłego roku nominowane do nagrody Oscara, które dzięki dystrybucji Gutek Film trafiły do polskich kin. W programie cieszące się uznaniem widzów Kina Pod Baranami Bestie z Południowych krain, Miłość oraz Mistrz. Prawdziwym rarytasem będzie przedpremierowy seans muzycznego dokumentu Sugar Man, który swoją polską premierę będzie mieć 22 lutego.

Spośród widzów seansów zostaną rozlosowane filmy DVD od Gutek Film.

Karnet na 2 filmy - tylko 20 zł!
Karnet na 4 filmy - tylko 36 zł!
Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila ( kasa@kinopodbaranami.pl ), telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (GG 1: 5911809, GG 2: 41836732).piątek, 25 stycznia

godz. 23.00 
 
BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN
| BEASTS OF THE SOUTHERN WILD
reż. Benh Zeitlin, USA 2012, 92’

4 nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Quvenzhané Wallis, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz adaptowany
Film okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady, laureat głównej nagrody festiwalu Sundance i Złotej Kamery w Cannes. Fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. To historia sześciolatki mieszkającej na krańcu świata, która podczas największej od stuleci burzy próbuje uratować ojca i tonący dom.

godz. 00.45
MIŁOŚĆ
| AMOUR
reż. Michael Haneke, Francja/Austria/Niemcy 2012, 127’

5 nominacji w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Emmanuelle Riva, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy film nieanglojęzyczny
Nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes film Michaela Haneke nazywany jednym z największych arcydzieł współczesnego kina. Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva) to małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Pewnego dnia stan zdrowia Anne dramatycznie się pogarsza. Uczucie łączące parę od tylu lat zostaje wystawione na ciężką próbę.
 

sobota, 26 stycznia

godz. 23.00

SUGAR MAN
| SEARCHING FOR SUGAR MAN - przedpremiera!
reż. Malik Bendjelloul, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 86’

Nominacja w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Twórczość Rodrigueza, amerykańskiego muzyka folkowego, była mało znana w jego rodzinnych Stanach, ale niezwykle popularna w Afryce, choć o samym tajemniczym muzyku wiedziano tam niewiele. Dwóch fanów z Południowej Afryki postanawia dowiedzieć się co stało się z ich sławnym w latach 70 idolem i czy pogłoski o jego śmierci wiele lat temu są prawdziwe. 

godz. 00.45
MISTRZ
| THE MASTER
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2012, 137’

3 nominacje w kategoriach: Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Joaquin Phoenix, Najlepsza aktorka drugoplanowa - Amy Adams, Najlepszy aktor drugoplanowy - Philip Seymour Hoffman
Fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Laureat Srebrnego Lwa w Wenecji, uznawany za najpoważniejszego kandydata do Oscarów.


BILETY:
1 film - 14 zł
karnet na 2 filmy - 20 zł
karnet na 4 filmy - 36 zł
Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila ( kasa@kinopodbaranami.pl ), telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (GG 1: 5911809, GG 2: 41836732 ).
Bookmark and Share

archiwum