kpb

Dojrzałe kino - Cezar musi umrzećKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

W środowe przedpołudnia prezentujemy wybrany film z bieżącego repertuaru. Pani red. Maria Malatyńska w swojej przedmowie nakreśla ciekawe aspekty oglądanego filmu, a oczekiwanie na seans umila słodki poczęstunek, kawa i herbata. Dojrzałe Kino to niepowtarzalne okazja do spotkania w miłym gronie i dyskusji o dobrym kinie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 23 stycznia 2013, godz.
11.00

CEZAR MUSI UMRZEĆ | CESARE DEVE MORIRE
reż. Paolo Taviani, Vittorio Taviani, Włochy 2012, 76’

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie 2012: Złoty Niedźwiedź - najlepszy film, nagroda Jury Ekumenicznego

Film słynnych braci Taviani - nagrodzonych Złotym Lwem za całokształt twórczości w Wenecji już w 1986 roku.

Grupa więźniów rzymskiego zakładu karnego o zaostrzonym rygorze bierze udział w przygotowaniach do wystawienia „Juliusza Cezara” Williama Szekspira. Przestępcy skazani za najcięższe zbrodnie - członkowie camorry, mordercy, sprawcy rozbojów z bronią w ręku - przygotowują się do spektaklu w murach więzienia. Ich aktorskie umiejętności sprawdza Fabio Cavalli, słynny włoski reżyser teatralny. Próby odbywają się we wszystkich możliwych miejscach: w wąskich, klaustrofobicznych więziennych korytarzach, na spacerniaku, w sali wizyt. Wkrótce skazańcy zaczynają przeglądać się w sztuce słynnego dramaturga i identyfikować z postaciami.

Skromny film nestorów włoskiej kinematografii - Paola i Vittoria Tavianich - jest zarazem zabawny i przejmujący. Jego autentyzm i precyzja zachwyciły jury tegorocznego Berlinale, skąd Cezar musi umrzeć wyjechał ze Złotym Niedźwiedziem.

„Cezar musi umrzeć” ma najlepsze cechy kina braci Tavianich: oddaje tragizm buntu i przekonanie o sile wyobraźni, łączy dokumentalizm i teatralność.
Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza”

„Cezar musi umrzeć” jest ludzki, mądry i poruszający.
Geoff Andrew, „Time Out London”
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum