kpb

Sukiyaki Western Django - pokaz specjalny

SUKIYAKI WESTERN DJANGO - POKAZ SPECJALNY
sobota, 19 stycznia 2013, godz. 23.45

W sobotę, 19 stycznia zapraszamy na specjalny pokaz pierwszego spaghetti westernu w historii japońskiej kinematografii, Sukiyaki Western Django. Jest to ekscentryczny gatunkowy koktajl przyszykowany przez kultowego reżysera, Takashiego Miike (Gra wstępna, Nieodebrane połączenie). W jednej z ról wystąpił sam Quentin Tarantino, którego najnowszy film, Django wejdzie na nasze ekrany 18 stycznia 2013. Z tej właśnie okazji zapraszamy naszych Widzów do zapoznania się niezwykłym dziełem Miike, zakwalifikowanym do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (2007).

Pokaz poprzedzi krótka prelekcja Piotra Saroty, absolwenta krakowskiego filmoznawstwa, autora pracy magisterskiej dotyczącej mobilności mitu samuraja w popkulturze.  Wprowadzi on Widzów w temat twórczości Takashiego Miike.
LOSOWANIE!
Wśród uczestników pokazu rozlosowane zostaną bony do Fabryki Pizzy, gdzie serwowane jest między innymi smaczne spaghetti :)Bilety:

14 zł
(normalny) | 10 zł (ulgowy)SUKIYAKI WESTERN DJANGO
| SUKIYAKI WESTERN DJANGO
reż. Takashi Miike, Japonia 2007, 120’

MFF w Wenecji 2007 - konkurs główny

Tytuł filmu odnosi się do klasycznego włoskiego westernu, Django Sergia Corbucciego.

Japonia XII wiek. Trwa wojna domowa klanów Taira i Minamoto. W biednym górskim miasteczku Yuda dochodzi do konfrontacji między przedstawicielami rodzin. W obronie zastraszonych mieszkańców staje samotny rewolwerowiec.

Bookmark and Share

archiwum