kpb

Baranki w pieluchach - Kurczak ze śliwkamiBARANKI W PIELUCHACH to wyjątkowe seanse przeznaczone dla Rodziców z małymi dziećmi. Najlepsze filmy prezentujemy w warunkach dostosowanych do wygody Maluchów, Mam i Tatusiów. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk jest przyciszony na tyle, aby nie zakłócać dziecięcego snu. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro.

Nowy rok rozpoczynamy seansem KURCZAKA ZE ŚLIWKAMI, romansu doprawionego szczyptą magii.   

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 3 stycznia 2013, godz. 11.00

KURCZAK ZE ŚLIWKAMI | CHICKEN WITH PLUMS
reż. Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud, Francja/Niemcy/Belgia 2011, 93’

MFF Wenecja 2011 - Konkurs Główny MFF w Dublinie 2012: Specjalna Nagroda Dublińskich Krytyków Filmowych

Pełen magii film twórców Persepolis w doborowej obsadzie aktorskiej.
Najbardziej baśniowa opowieść o miłości od czasu Amelii!

Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i... czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci... Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę...

W Kurczaku ze śliwkami Marjane Satrapi i Vincent Paronnaud, twórcy słynnego Persepolis, zrezygnowali z animacji. Zaprosili za to do udziału w projekcie prawdziwe aktorskie gwiazdy: Mathieu Amalrica (Motyl i skafander), Isabellę Rossellini (Blue Velvet), Marię de Medeiros (Pulp Fiction) i Jamela Debbouze’a (Asterix i Obelix: misja Kleopatra).

„Wielka, romantyczna historia życia.” Roger Ebert, Chicago Sun-Times
„Uroczo romantyczny, magiczny i głęboki.”
Jeffrey M. Anderson, Combustible Celuloid

Patroni medialni
:

MiastoDzieci.pl CzasDzieci.pl


Partnerzy
:Bookmark and Share

archiwum