kpb

Spotkania z Julie Taymor - FMF

Zapraszamy na dwa spotkania z uznaną reżyserką, Julie Taymor!
Pierwsze spotkanie już dziś, w czwartek, 24 maja, godz. 17.30, (spotkanie w języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne), a po nim - projekcja filmu Frida, opowieść o słynnej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo z Salmą Hayek i Alfredem Moliną w rolach głównych. Później (godz. 20.45) - Tytus Andronikus. To właśnie za kostiumy do tej produkcji twórcy otrzymali nominację do Oscara.
Drugie spotkanie w piątek, 25 maja, godz. 17.30 - przed seansem filmu Burza. Wieczór zamknie projekcja Across The Universe.


czwartek, 24 maja
17.30  FRIDA | FRIDA
reż. Julie Taymor, USA 2002, 117’
- projekcję poprzedzi SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ, JULIE TAYMOR
Moderatorem rozmowy będzie Agnieszka Jakimiak, studentka reżyserii teatralnej PWST, eseistka.


20.45  TYTUS ANDRONIKUS | TITUS
reż. Julie Taymor, USA 1999, 150’


Amerykańska reżyserka, nominowana do Oscara i zdobywczyni nagrody Tony, uznawana za jedną z najważniejszych i najbardziej kreatywnych reżyserek filmowych naszych czasów. Jej produkcje obejmują musicale, sztuki Szekspira, klasyczne opery i filmy. Artystka osobiście wprowadzi widzów w swój debiutancki film fabularny Tytus Andronikus (Titus), filmową adaptację sztuki Szekspira z Anthonym Hopkinsem w roli głównej oraz do opowieści o słynnej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo z Salmą Hayek i Alfredem Moliną w rolach głównych.

piątek, 25 maja
PRZEGLĄD FILMÓW JULIE TAYMOR (blok II)

17.30  BURZA
| THE TEMPEST
reż. Julie Taymor, USA 2010, 110'
- projekcję poprzedzi SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ, JULIE TAYMOR
Moderatorem rozmowy będzie dr hab. Małgorzata Radkiewicz, ISzA UJ.20.45  ACROSS THE UNIVERSE | ACROSS THE UNIVERSE
reż. Julie Taymor, USA/Wielka Brytania 2007, 133'


Najnowszym dziełem Taymor jest kolejna filmowa adaptacja szekspirowskiego arcydzieła: Burzy (The Tempest) z Helen Mirren w roli głównej. Przy filmie, którego reżyserką, producentką i scenarzystką jest Taymor, pracowało z nią troje laureatów Oscara: kompozytor Elliot Goldenthal, kostiumograf Sandy Powell oraz montażystka Françoise Bonnot.Tego samego wieczoru Taymor zaprezentuje także film Across the Universe, skomponowany na kanwie 35 piosenek Beatlesów, za który otrzymała nominacje do Złotych Globów w kategorii najlepszy musical/komedia oraz do Oscara za kostiumy.

BILETY:
normalny - 16 zł
ulgowy - 13 zł
Bookmark and Share

archiwum