kpb

World Shorts: Dania

WORLD SHORTS: DANIA
- pokaz filmów krótkometrażowych z Danii


czwartek, 10 maja 2012, godz. 19.30


Poznańska Fundacja Ad Arte ma przyjemność zaprosić na kolejny przegląd w ramach cyklu World Shorts. Tym razem będziemy mieli okazję przyjrzeć się krótkometrażowym produkcjom z Danii. Program składa się z filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach. Polscy widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w większości premierowe pozycje, jeszcze nie pokazywane w naszym kraju.


BILETY:
14 zł
 (normalny)
12 zł (ulgowy)PROGRAM:
 
Łączny czas projekcji: 83’

TO ALL MY FRIENDS
reż. Behrouz Bigdeli, 2010, 29'

Mark i Sonny są punkami oraz najlepszymi kumplami. Od zawsze trzymali się razem i są dla siebie jedyną rodziną. Autodestrukcyjny Sonny nie ma problemów z ich bezcelową egzystencją na surowych przedmieściach, ale Mark pragnie czegoś więcej.

HEAVY HEADS
reż. Helena Frank, 2010, 8'

Minimalistyczna, animowana czarna komedia o samotności. Osamotniona w szarej kuchni Monika żyje w rytm dźwięków kapiącej z kranu wody i bzyczącej muchy. Monotonia zostaje przerwana przez pojawienie się niespodziewanego gościa...

NEW TENANTS
reż. Joachim Back, 2009, 21'

Ciekawski sąsiad, handlarz narkotyków o szklanych oczach, mąż wymachujący bronią: oto członkowie orszaku powitalnego nowych lokatorów. Pośród jeszcze nie otwartych pudełek i nadziei na nowy początek, dwaj mężczyźni przekonują się, że wybrali najgorszy z możliwych dni.

TROUBLE IS (TURBOWEEKEND)
reż. Jakob Printzlau, 2009, 3'

Nocne koszmary budzą się do życia w teledysku grupy Turboweekend. Reżyser Jakob Printzlau to nagradzany duński reżyser i grafik. Pracował m.in. jako autor teledysków i twórca oprawy graficznej dla takich wytwórni, jak Epitaph Records, 4AD, Sony Music i Universal Music.

PICNIC
reż. Kasper Torsting, 2008, 19’

Związek Michaela i Sary nie należy do typowych. Sara ma fantazję uprawiania seksu w naturalnym środowisku, Michael włóczy się z nią po parkach. W trakcie jednej z kolejnych radosnych przechadzek zostają nakryci przez dwóch przypadkowych mężczyzn. Niewinna seksualna fantazja przeradza się w wybuch psychicznej przemocy...

INSIDE WORLD (WHOMADEWHO)
reż. Lasse Martinussen, 2012, 3'

Tańczące nastolatki kontra lubieżni starcy. Kontrowersyjny teledysk grupy WhoMadeWho.

Bookmark and Share

archiwum