kpb

Baranki w Hiszpanii

BARANKI W HISZPANII
niedziela, 25 marca, godz. 11.00

Baranki Dzieciom zapraszają na specjalne wydanie cyklu: Baranki w Hiszpanii w ramach wydarzenia towarzyszącego 12. edycji festiwalu Tydzień Kina Hiszpańskiego.

W programie dwa odcinki słynnej polskiej serii bajek dla dzieci - Bolek i Lolek (Corrida oraz W Hiszpanii) oraz film krótkometrażowy Hejnalista z wieży..., zrealizowany przez dzieci ze szkoły podstawowej w Krakowie w ramach projektu Pequeños dibujos animados (PDA). W trosce o kształtowanie kreatywności najmłodszych Widzów, po seansie odbędą się warsztaty plastyczne oraz zabawy tematycznie powiązane z kulturą Hiszpanii, a prowadzone przez animatorów projektu Sztukolotnia.

Szczegółowe informacje dotyczące Baranków Dzieciom i program wiosennej edycji cyklu - TUTAJ.

Bilety:
TYLKO 10 zł


PROGRAM:

BOLEK I LOLEK: CORRIDA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’

Po obejrzeniu w telewizji walki byków Bolek i Lolek urządzają na podwórku corridę. Byka zastępuje dzielna koza.

BOLEK I LOLEK: W HISZPANII
reż. Stanisław Dülz, Polska 1985, 11’

Bolek i Lolek odwiedzają Hiszpanię. Chłopcy uczestniczą w przygotowaniach do corridy, po czym z powodzeniem biorą w niej udział.

HEJNALISTA Z WIEŻY (TURLAJĄCE SIĘ GŁOWY) | EL TROMPETISTA DE LA TORRE (CABEZAS QUE CAEN RODANDO)
reż. Mario Torrecillas, Tyto Alba, David Borrull i dziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 151 Zespołu Szkół Integracyjnych w Krakowie, Polska/Hiszpania 2010, 6’

Historia dziewczynki, która odwiedza swego przyjaciela hejnalistę na krakowskiej wieży Mariackiej. Wspinając się po schodach, opowie nam historię miasta ze swego punktu widzenia.

Kulisy powstania filmu:
PDA (Pequeños dibujos animados), z siedzibą w Barcelonie, od dwóch lat na całym świecie tworzy filmy krótkometrażowe wspólnie z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Projekt ten łączy w sobie metodologię dydaktyczną z celami społecznymi i antropologicznymi, a nawet, w przypadku warsztatów zorganizowanych z dziećmi chorymi na białaczkę, również terapeutycznymi.


KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami pięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!

Partnerzy cyklu:

 CzasDzieci.pl             
 

Cykl polecają:
Qlturka.pl   Parenting.pl    Mali Turyści                  MiastoDzieci.pl               
                        
Bookmark and Share

archiwum