kpb

Baranki w pieluchach - RzeźBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

26 stycznia w ramach cyklu - gwiazdorska komedia Romana Polańskiego, RZEŹ. Pokaz o godz. 10.45

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 11 zł

czwartek, 26 stycznia 2012, godz. 10.45

RZEŹ | CARNAGE
reż. Roman Polański, Francja/Niemcy/Hiszpania/Polska 2011, 79’

Złote Globy 2012 - 2 nominacje:
najlepsza aktorka drugoplanowa - Jodie Foster i Kate Winslet
MFF w Wenecji 2011: konkurs główny

Pierwsza od wielu lat pełnokrwista komedia Romana Polańskiego Rzeź to entuzjastycznie przyjęta na festiwalu w Wenecji ekranizacja sztuki Yasminy Rezy Bóg mordu, która od wielu sezonów przyciąga tłumy widzów do renomowanych teatrów po obu stronach Atlantyku.

Dwie nowojorskie pary: Alan (Christopher Waltz nagrodzony Oscarem za kreację w Bękartach wojny Quentina Tarantino) i Nancy (Kate Winslet, laureatka Oscara za rolę w Lektorze) oraz Michael (nominowany do Oscara za musical Chicago John C. Reilly) i Penelope (Jodie Foster, zdobywczyni Oscarów za wirtuozerskie kreacje w Oskarżonych i Milczeniu owiec). Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Nic zatem dziwnego, że wytrawni przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone...

Roman Polański zebrał na planie Rzezi nie tylko aktorską śmietankę Hollywood, ale także najwybitniejszych twórców współczesnego kina. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman - nagrodzony Cezarem oraz Europejską Nagrodą Filmową, a także nominowany do Oscara i BAFTY za Pianistę. Muzykę do filmu skomponował wielokrotnie nominowany do Oscara (ostatnio za Jak zostać królem) Alexandre Desplat, scenografię zaprojektował laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za Ojca chrzestnego II Dean Tavoularis, a za montaż Rzezi odpowiada trzykrotny zdobywca Cezara - Hervé de Luze (Autor widmo, Nie mów nikomu, Pianista).

„Znakomita i bardzo filmowa adaptacja sztuki Yasminy Rezy (…) Dzisiejsze kino artystyczne często przykuwa uwagę efektami. Polański nie potrzebuje efektów, bo umie, jak kiedyś Hitchcock, budować napięcie wewnątrz najbanalniejszej sytuacji, zagęszczać rzeczywistość.” Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

„Na widowni śmiech nie milknie(…). Aktorzy, obserwowani wirtuozerską kamerą Pawła Edelmana, dają popis gry. W ciągu 80 minut przechodzą od śmiechu do rozpaczy i ujawniają prawdziwe charaktery postaci.(…) Roman Polański przypomniał, że aby w kinie przykuć uwagę widzów, wystarczy czasem kilka osób i prawda, którą czuje się w każdym kadrze.”
Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Nie tylko najzabawniejszy film w jego karierze, ale i koncert gry aktorskiej. (…) Dowcipne dialogi przypominają zazwyczaj serie z pistoletu maszynowego. Jak ktoś chce, będzie mógł wyłowić z tego filmu parę niewesołych obserwacji dotyczących kondycji zachodniej klasy średniej. Reszta widzów powinna się po prostu dobrze bawić.”
Łukasz Muszyński, Filmweb

Drapieżny, błyskotliwie zagrany i chyba najszybszy film nakręcony przez 78-letniego reżysera, w pełni wykorzystuje komediowy potencjał sztuki Yasminy Rezy”
Todd McCarthy, Hollywood Reporter

„Szybki, wściekły i często przezabawny film”
Lou Lumenick, New York Post
 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl         

Bookmark and Share

archiwum