kpb

Baranki w pieluchach - SzpiegBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

19 stycznia - Gary Oldman będzie szukał „kreta” w stylowym thrillerze szpiegowskim według powieści Johna le Carré.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 11 zł

czwartek, 19 stycznia 2012, godz. 11.00

SZPIEG | TINKER, TAILOR, SOLDIER, SPY
reż. Tomas Alfredson, Francja/Wielka Brytania 2011, 127’

W Cyrku (tak agenci mówią o MI6 - tajnej brytyjskiej służbie wywiadowczej) działa głęboko zakonspirowany podwójny agent, który ma dostęp do najbardziej tajnych danych brytyjskiego wywiadu. George Smiley tocząc walkę z czasem, rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.

Szpieg to znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w doborowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów.

George Smiley jest najbardziej znaną postacią, jaką stworzył John le Carré. Ten małomówny szpieg zadebiutował w jego pierwszej wydanej książce, Budzenie zmarłych (1961), i miał powracać w wielu najsłynniejszych powieściach pisarza. Należy do nich ta, którą wielu uważa za jego największe osiągnięcie, czyli Druciarz, Krawiec, Żołnierz, Szpieg, wydana w 1974 roku i okrzyknięta arcydziełem powieści szpiegowskiej. Jej adaptacji podjął się Tomas Alfredson, twórca znakomitego horroru wampirycznego Pozwól mi wejść.

W rolach głównych występują Gary Oldman (Mroczny rycerz, Leon zawodowiec) jako George Smiley, a także m.in. Colin Firth (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna), Tom Hardy (Bronson, Mroczny rycerz powstaje), John Hurt (Melancholia, The Limits of Control), Toby Jones (Bez skrupułów) i Mark Strong (Sherlock Holmes, Robin Hood). 

„Jeśli lubicie kino dobrze zrobione, to Szpieg będzie dla Was dwugodzinnym orgazmem.” Filmweb

Szpieg udowadnia że ma wszelkie znamiona doskonałego filmu: przyspiesza bicie serca, porusza zmysły i zmusza do myślenia.” The Telegraph

„Cudownie niepokojący i mrożący krew w żyłach thriller.” The Guardian
 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl         

Bookmark and Share

archiwum