kpb

Dojrzałe kino - Siostra MozartaKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 4 stycznia - film o niezwykłym życiu zapomnianej przez historię siostry Mozarta.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł
.środa, 4 stycznia 2012, godz. 11.00

SIOSTRA MOZARTA | NANNERL, LA SOEUR DE MOZART
reż. René Féret, Francja 2010, 120’

Nagrody Lumière'ów: najbardziej obiecująca młoda aktorka - Marie Féret

Za każdym wielkim mężczyzną stoi wielka kobieta.

Siostra Wolfganga Amadeusza Mozarta posiada niebanalny talent muzyczny. Dla swojego ojca jest jednak tylko siostrą swojego dużo zdolniejszego brata. A na domiar złego - jest kobietą. XVIII wiek, w którym umiejscowiona jest akcja, nie sprzyja emancypacji. Nannerl, jak zwykło się do niej mówić, próbuje odnaleźć się w czasach, w których przyszło jej żyć, ale patriarchalny układ społeczeństwa i stosunek ojca do jej talentu powoli zabija jej marzenia.

Wątek muzyczny filmu przeplata się z wątkiem miłosnym. Nannerl na swej drodze spotyka następcę francuskiego tronu, Le Dauphina, znanego światu jako Ludwik XV.

„Wspaniałe zdjęcia, wyglądające w blasku świec jak obrazy mistrzów, idealnie pasują do muzyki, która zapiera dech.” NPR.org

„Film z wielkim bólem pokazuje, jak era mizoginii okradła nas z niezwykłego talentu.” Time Out New York

„Strategia reżysera to rygorystyczna powściągliwość. Jego film jest subtelny, nawet niedoświetlony. Zamiast zamęczać nas wymagającymi obrazami, uwodzi nas tymi subtelnymi i wywołuje zdumienie przy każdym kolejnym odkryciu.” Wall Street Journal
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum