kpb

Dojrzałe kino - Kobiety z 6. piętraKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 7 grudnia - pełna elegancji francuska komedia z Fabrice'em Luchinim.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł
.


środa, 7 grudnia 2011, godz. 11.00

KOBIETY Z 6. PIĘTRA | LES FEMMES DU 6E ÉTAGE
reż. Philippe Le Guay, Francja 2011, 100’

Hiszpańska zmysłowość i francuski humor!

Paryż, lata 60. Jean-Louis był statecznym mężczyzną i ojcem rodziny... dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Jedna z nich, niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i jak się potem okazuje chaos w jego sercu. Zderzenie hiszpańskiego temperamentu z konserwatyzmem francuskiej klasy średniej tworzy prawdziwie wybuchową komediową mieszankę.

W rolę Jean-Louis Jouberta wcielił się Fabrice Luchini, którego żywe aktorstwo mieliśmy okazję podziwiać ostatnio w Żonie doskonałej Francois Ozona. Kobiety z 6. piętra zostały bardzo ciepło przyjęte na tegorocznym Berlinale. Podobnie jak Koszty życia, jeden z wcześniejszych filmów Philippe'a Le Guaya, który również prezentowany był w selekcji oficjalnej na MFF w Berlinie.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum