kpb

Baranki w pieluchach - Ostatnie tango w ParyżuBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

15 września - Maria Schneider i Marlon Brando w przyjętym w aurze skandalu filmie Bernardo Bertolucciego.

Wśród pieluchowych widzów rozlosujemy 3 upominki od sklepu 4KIDS Wszystko dla dzieci!Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 11 zł

czwartek, 15 września 2011, godz. 11.00


OSTATNIE TANGO W PARYŻU | ULTIMO TANGO A PARIGI
reż. Bernardo Bertolucci, Francja/Włochy 1972, 136’

Najgłośniejsze wydarzenie filmowego sezonu 1972-73. Film, będąc prawdziwie rewolucyjnym podejściem do spraw erotyki, spotkał się ze zmasowanym atakiem „obrońców moralności”, którzy żądali sądowej decyzji o konfiskacie dzieła...

Paul ma 45 lat, jest Amerykaninem mieszkającym w Paryżu. Gdy jego żona popełnia samobójstwo - wychodzi na miasto włócząc się bez celu. Spotyka Jeanne, dwudziestoletnią Francuzkę. W opuszczonym mieszkaniu spędzają trzy dni pełne brutalnego, sadomasochistycznego seksu... Paul nie chce nic wiedzieć o dziewczynie. Jeanne poddaje się jego grze czerpiąc z tego przyjemność, jakiej nie zaznała w swoim stałym związku.

Bernardo Bertolucci, mimo oskarżeń o pornografię, stworzył dzieło przejmujące, odkrywające mroczną, dramatyczną stronę ludzkiej seksualności, w której mieszają się najwyższe emocje, obsesja wolności, totalne zniewolenie, twórczość i autodestrukcja...

Nie byłoby to możliwe bez rewelacyjnych kreacji aktorskich - debiutującej tu Marii Schneider i Marlona Brando.

„To film, o który ludzie będą się spierać, dopóki będzie istniało kino”
, napisała Pauline Kael.

 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl        
Bookmark and Share

archiwum