kpb

Noc w Europie - nocny maraton filmowy

NOC W EUROPIE
- nocny maraton filmowy

sobota, 2 lipca 2011
- start: godz. 22.30


Początek polskiej prezydencji w Unii Europejskiej przypada na pierwszy weekend lipca. Już w tych dniach w Krakowie odbędą się oficjalne wydarzenia polskiej prezydencji - konferencje, posiedzenia i spotkania Z tej właśnie okazji Miasto Kraków zaprasza na Weekend w Europie (2 – 3 lipca). W ramach tego wydarzenia w Kinie Pod Baranami odbędzie się nocny maraton filmowy pod hasłem Noc w Europie. Będzie to filmowa podróż po europejskich miastach, przepełniona humorem i pięknymi widokówkami; opowieść o aktualnych stereotypach Europejczyków i prawdziwa uczta dla kinomana.

WSTĘP WOLNY!

--
Bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu maratonu w kasie od godz. 11.15

Bufet czynny całą noc.


Kolejność wyświetlania filmów:

sala czerwona:
JEDEN DZIEŃ W EUROPIE
SMAK ŻYCIA
NOC NA ZIEMI

sala niebieska:
NOC NA ZIEMI
JEDEN DZIEŃ W EUROPIE
SMAK ŻYCIA


W PROGRAMIE NOCY:

JEDEN DZIEŃ W EUROPIE | ONE DAY IN EUROPE
reż. Hannes Stöhr, Niemcy/Hiszpania 2005, 95’

Film opowiada cztery historie będące wariacjami na podobny temat: turystów, policji i złodziei. Dzieją się w tym samym czasie w Stambule, Santiago de Compostella, Berlinie i Moskwie. Ich bohaterowie przyjeżdżają do obcego kraju i zostają okradzeni, a w dodatku nie znają języka.

SMAK ŻYCIA | L’AUBERGE ESPAGNOLE
reż. Cédric Klapsich, Francja 2002, 120’

Roczne stypendium w Barcelonie. Siedem osób i jeden wspólny apartament. Nowe doświadczenia. Wspólne radości i kłopoty. A wszystko świeże i kipiące energią jak francuski szampan bąbelkami!

NOC NA ZIEMI | NIGHT ON EARTH
reż. Jim Jarmusch, USA/Wielka Brytania/Francja/Japonia/Niemcy 1991, 129’

5 epizodów rozgrywających się równocześnie w różnych strefach czasowych, na różnych kontynentach i w różnych krajach. Każdy z nich wypełnia nocna jazda taksówką. W czasie jej trwania między taksówkarzem a pasażerem rodzi się swoista więź. Dodatkowe epizody poza Europą, w Nowym Jorku i Los Angeles :-) 
Bookmark and Share

archiwum