kpb

Kobiety z 6. piętra - pokaz specjalny z udziałem reżysera

W najbliższy poniedziałek, 30 maja, w Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny filmu KOBIETY Z 6. PIĘTRA z udziałem reżysera, Phillippe’a Le Guaya.

Pokaz zapowiada 2. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który będzie miał miejsce w Kinie Pod Baranami w dn. 27-30 czerwca 2011.


poniedziałek, 30 maja 2011, godz. 20.00

KOBIETY Z 6. PIĘTRA | LES FEMMES DU 6E ÉTAGE
reż. Philippe Le Guay, Francja 2011, 100’

Paryż, lata 60. Jean-Louis Joubert, sumienny urzędnik państwowy i nudny ojciec rodziny odkrywa, że na 6. piętrze jego kamienicy mieszka wesoła gromadka hiszpańskich pomocy domowych. Dzięki nim odkryje świat diametralnie różny od tego, w którym żyje i po raz pierwszy w życiu pozwoli sobie na drobne przyjemności. Kobiety z 6. piętra Phillippe’a Le Guay to drobiazgowe jak koronka odtworzenie epoki. Film w subtelny sposób kpi z ideału miłości, która torpeduje różnice klasowe.

W rolę Jean-Louis Jouberta wcielił się Fabrice Luchini, którego żywe aktorstwo mieliśmy okazję podziwiać ostatnio w Żonie doskonałej Francois Ozona. Kobiety z 6. piętra zostały bardzo ciepło przyjęte na tegorocznym Berlinale. Podobnie jak Koszty życia, jeden z wcześniejszych filmów Le Guaya, który również prezentowany był w selekcji oficjalnej na MFF w Berlinie.

Bookmark and Share

archiwum