kpb

Future Shorts_ONE_maj 2011

NAJLEPSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ZE ŚWIATA

Zbliża się jubileuszowa majówka z Future Shorts! Dokładnie 4 lata temu największa na świecie platforma promocji i prezentacji kina krótkometrażowego po raz pierwszy zawitała do Polski. Teraz - ponad 300 pokazów i 30 tysięcy widzów później - zapraszamy na wyjątkowy program majowy.

Future Shorts co miesiąc prezentuje to, co najciekawsze w światowym kinie krótkometrażowym - tym razem przygotowaliśmy jednak szczególny zestaw, pełen prawdziwych prymusów krótkiego filmu. DERBY (reż. Paul Negoescu) nominowano do europejskiego odpowiednika Oscara - Nagród Europejskiej Akademii Filmowej 2011. THE LOST THING (reż. Shaun Tan, Andrew Ruhemann) nagrodzono tegorocznym Oscarem dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. INCIDENT BY A BANK (reż. Ruben Östlund) to laureat Grand Prix na 41. Festiwalu w Tampere i Srebrnego Smoka w Krakowie, pokazywany również na Berlinale. APRICOT (reż. Ben Briand) był jednym z pięciu filmów w finale 2010 Vimeo Awards, brał udział w St Kilda Film Festival 2011 oraz w 32. MFF w Moskwie i od czasu premiery cieszy się dużą popularnością w internecie. Z kolei YOUTH (reż. Tommy Petroni) to dzieło najmłodszego w historii Future Shorts twórcy - autor ma zaledwie 16 lat!

Ponadto pokażemy: EL EXTRANO (reż. Victor Moreno Rodriguez) - dokument o wiejskim życiu w Hiszpanii, CE SOIR (reż. Christophe Collete) - animowany teledysk grupy Monogrenade, i ELECTRIC LIGHT WONDERLAND (reż. Susanna Wallin) - wzruszającą opowieść o ojcowsko-synowskich relacjach.

W maju posmakuj krótkiego kina z Future Shorts!

czwartek, 12 maja 2011, godz. 20.00 

BILETY TYLKO:
12 zł
(normalny)
10 zł (ulgowy) 
Program:

Łączny czas projekcji: 72’

1) EL EXTRANO
Reż. Victor Moreno Rodriguez / Hiszpania / 2009 / 2'

Dokument o wiejskim życiu w Hiszpanii. Stada kóz prowadzone zatłoczoną wiejską dróżką...

2) INCIDENT BY A BANK
Reż. Ruben Östlund / Szwecja / 2009 / 10'

Szczegółowe i żartobliwe sprawozdanie z nieudanego napadu na bank. Nowatorski film składający się z jednego ujęcia, w którym 96 osób wykonuje przed kamerą niezwykle drobiazgową choreografię.

3) MONOGRENADE - CE SOIR
Reż. Christophe Collete / Kanada / 2009 / 3'

Teledysk pochodzącej z Montrealu grupy Monogrenade. Animowana techniką poklatkową opowieść o opuszczonym domu i jego tajemniczych mieszkańcach...

4) ELECTRIC LIGHT WONDERLAND
Reż. Susanna Wallin / Wielka Brytania / 2009 / 12'

Opiekuńczy samotny ojciec stara się zaspokoić potrzeby i pragnienia swoich nastoletnich synów. Film opowiadający o wzajemnym szacunku i zaufaniu miedzy ojcem i synami za pomocą subtelnego języka wizualnego oraz empatycznych zbliżeń.

5) YOUTH
Reż. Tommy Petroni / USA / 2010 / 4'

Zapierająca dech w piersiach przejażdżka z grupą żyjących na całego nastolatków.

6) APRICOT
Reż. Ben Briand / Australia / 2009 / 11'

Pełen nostalgii romantyczny dramat. Mężczyzna i kobieta spotkali się na ślepej randce - ale czy na pewno są sobie zupełnie obcy?

7) DERBY
Reż. Paul Negoescu / Rumunia / 2010 / 15'

Historia ojca, który czuje, jak traci kontrolę nad swoją córką. Czy w wieku 15 lat może już ona rozpocząć życie seksualne?

8) THE LOST THING
Reż. Shaun Tan, Andrew Ruhemann / Australia / 2010 / 15'

Zbierający na plaży kapsle chłopiec odkrywa dziwaczną istotę. Zaczyna współczuć stworowi i postanawia znaleźć dla niego miejsce.


FUTURE SHORTS ONE - maj 2011

Oto wyniki głosowania widzów na najlepszy film majowej edycji:

1. THE LOST THING  – 26
2. YOUTH – 11
3. APRICOT – 8   

4. EL EXTRANO  – 6     
4. DERBY – 6
4. INCIDENT BY A BANK – 6 
5. ELECTORC LIGHT WONDERLAND – 1
6. MONOGRENADE – CE SOIR  – 0

Poprawnie oddano 64 głosów
Pośród głosujących wylosowaliśmy osobę, do której powędruje płyta dvd wydawnictwa Future Shorts pt. "Adventures in short film. Volume 1." Jest nią MAŁGORZATA GĄGÓL.

Gratulujemy!
Więcej informacji o Future Shorts można znaleźć na stronach:
http://www.futureshorts.com/ 
www.futureshorts.pl
www.myspace.com/futureshorts_poland
en-gb.facebook.com/futureshorts.poland

Oglądaj Future Shorts na:
www.youtube.com/futureshortspoland
www.youtube.com/futureshorts
Bookmark and Share

archiwum