kpb

Dojrzałe kino - Mała matura 1947Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 4 maja - MAŁA MATURA 1947 Janusza Majewskiego, opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 4 maja 2011, godz. 11.00

MAŁA MATURA 1947 | MAŁA MATURA 1947
reż. Janusz Majewski, Polska 2010, 108'

Nagroda Specjalna Jury 35 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2010

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Zdjęcia do filmu realizowano w Krakowie.

Film w reżyserii Janusza Majewskiego (C.K. Dezerterzy, Zaklęte rewiry) z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Artur Żmijewski, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Michalska) i utalentowanych debiutantów.

Podobnie jak w Stowarzyszeniu umarłych poetów zaglądamy do szkolnych klas i razem z bohaterami filmu przeżywamy walkę jaką toczą w nich biologia i polityka, natura i obyczaje.

Wspaniała lekcja dojrzewania i lekcja historii.

Ludwik wraz z rodzicami przeprowadza się do Krakowa i rozpoczyna naukę w jednym z najlepszych gimnazjów w mieście. Jako „nowy” musi szybko zyskać uznanie kolegów. Jego idolem staje się starszy o dwa lata Marek - chłopak, o którym mówi się, że brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku. W Ludwiku rośnie burza sprzecznych emocji. Oprócz pierwszych, miłosnych zauroczeń i kontaktów seksualnych do głosu dochodzi również bunt przeciw niesprawiedliwej władzy oraz chęć naśladowania niepokornego idola ze starszego rocznika. W życiu Ludwika pojawiają się pościgi, aresztowania i strzelaniny na ulicy, które stają się wydarzeniami wyznaczającymi okres dojrzewania chłopaka.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum