kpb

Dni Kina Duńskiego

DNI KINA DUŃSKIEGO 
25-28 kwietnia 2011


Zapraszamy na prezentację najnowszego kina duńskiego!

Organizatorami przeglądu są: Duński Instytut Kultury i Ambasada Danii w Polsce oraz Duński Instytut Filmowy i Duńska Agencja Sztuki.


Z karnetem bilet na film tylko za 5 zł !!


poniedziałek, 25 kwietnia
17.30  APLAUZ
| APPLAUS
reż. Martin Pieter Zandvliet, Dania 2009, 85’

Podziwiana aktorka Thea, wraca z odwyku. Jej uzależnienie doprowadziło do rozwodu z mężem Christianem oraz utraty praw rodzicielskich nad dziećmi. Teraz nalega, by znów stały się one częścią jej życia. Thea chce udowodnić byłemu mężowi i sobie, że jest to warte zachodu. Trudne życie w świetle reflektorów pozostawiło swoje ślady, wkrótce duchy przeszłości zaczynają przejmować kontrolę nad jej życiem.

19.00  HEADHUNTER | HEADHUNTER
reż. Rumle Hammerich, Dania 2009, 100’

Martin Wing, odnoszący sukcesy headhunter, dostaje w tajemnicy zlecenie od N.F. Siegera, duńskiego armatora i właściciela imperium naftowego. Martin ma za zadnie znaleźć kandydata na nowego prezesa, mimo że to syn Siegera ma dziedziczyć firmę. Poszukując osoby, która wprowadzi dynastię w nową erę, Martin odkrywa zamiary Siegera. Zostaje wciągnięty w niejasną i nieczystą grę, staje się pionkiem w walce o władzę.

wtorek, 26 kwietnia
17.30  EKSPERYMENT
| EKSPERIMENTET
reż. Louise Friedberg, Dania 2009, 89’

Film opowiada historię pielęgniarki Gert (Ellen Hilligsø), która w 1951 roku zostaje mianowana dyrektorem specyficznego duńskiego domu dziecka na Grenlandii. Mieszka w nim 16 starannie wybranych dzieci, które po roku edukacji w Danii mają stanowić przykład dla społeczności grenlandzkiej. Gert, która sama nie posiada rodziny, z dumą podejmuje się tego zadania. W swojej ślepej wierze w eksperyment, kobieta nie dostrzega osobistych szkód, jakie cała sytuacja wyrządza dzieciom.

środa, 27 kwietnia
17.30  NAD ULICĄ POD WODĄ
| OVER GARDEN UNDER VANDET
reż. Charlotte Sieling, Dania 2009, 90’

Ask i Anne są małżeństwem. Robią kariery, mają wspaniałe dzieci i mieszkanie w dobrej dzielnicy. Pozornie są dobrze funkcjonującą nowoczesną rodziną. Jednak pewnego ranka Ask chce przerwy. Ta decyzja odbija się na wszystkich dookoła. Film opowiada o dorosłej generacji naszych czasów. Generacji, dla której wszystko jest możliwe i tylko fantazja wyznacza granice. Ale każdy wybór ma swoje konsekwencje...

19.10  ACH, ŚPIJ KOCHANIE | SE MIN KJOLE
reż. Hella Joof, Dania 2009, 90’

Film drogi - historia czterech dziewczyn, które wychodząc tylko po fajki, zdecydowały się na podróż w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Dla jednej z nich jest to rachunek do wyrównania, dla pozostałych to kwestia na nowo zdobytej wolności. Łączy je jedno - próba wyjścia z uzależnienia. Może sposobem na ich wyleczenie nie jest psychoterapia i metadon, ale konfrontacja z przeszłością i przebaczenie.

czwartek, 28 kwietnia
17.30  CHORY Z MIŁOŚCI
| VANVITTIG FORELSKET
reż. Morten Giese, Dania 2009, 95’

Daniel studiuje w konserwatorium, jest obiecującym, utalentowanym pianistą. Zakochuje się w Sofie i jego świat staje na głowie. Sofie jest dla niego wszystkim. Ćwiczenie w konserwatorium schodzi na dalszy plan, a całe otoczenie naciska Daniela, by ją porzucił. Mimo to wprowadzają się do siebie. Gdy Daniel zaczyna podejrzewać Sofie o romans, wszystko się zmienia. Podejrzenie przeradza się w obsesję, której skutki są przerażające...

19.10  UCIECZKA | FLUGTEN
reż. Katrine Windfeld, Dania 2009, 117’
 
Duńska dziennikarka Rikke Lyngvig zostaje porwana i uwięziona w Afganistanie. Udaje jej się uciec, dzięki pomocy jednego z oprawców. W tym samym czasie młody Afgańczyk trafia do Europy i prosi swoją byłą ofiarę o pomoc. Jaką decyzję podejmie Rikke? Echa politycznego populizmu i głodne sensacji media nie ułatwiają jej wyboru, a tylko potęgują wewnętrzne rozdarcie.BILETY:
normalny - 12 zł
ulgowy - 10 zł

Karnet (7 filmów): 35 zł (w karnecie bilet za piątkę!)


Organizatorzy
:


                                      
Bookmark and Share

archiwum