kpb

Dojrzałe kino - Somewhere. Między miejscamiJak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 13 kwietnia, nagrodzony weneckim Złotym Lwem film autorki Między słowami

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 13 zł.


środa, 13 kwietnia 2011, godz. 11.00

SOMEWHERE. MIEDZY MIEJSCAMI | SOMEWHERE
reż. Sofia Coppola, USA 2010, 97’

MFF w Wenecji 2010: Złoty Lew

Najnowszy film Sofii Coppoli (Między słowami), nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji.

Opowiedziana z humorem i dużą dawką empatii historia hollywoodzkiego gwiazdora Johnny'ego Marco (Dorff), mieszkającego w dekadenckim hotelu Chateau Marmont. Jeździ czerwonym ferrari, ma nieograniczony dostęp do wszelkich używek, a wokół niego kręci się pełno dziewczyn gotowych spełniać jego kaprysy. Niespodziewanie w życie aktora wkracza 11-letnia Cleo (Fanning) - córka Johnny'ego z małżeństwa, które dawno się rozpadło. To spotkanie wywróci do góry nogami cały jego świat.

Sofia Coppola, córka słynnego Francisa Forda Coppoli, od kilku już lat należy do czołówki amerykańskich reżyserów młodego pokolenia. Największy sukces artystyczny (Oscar za scenariusz) i kasowy odniosła kameralnym filmem Między słowami ze Scarlett Johansson i Billem Murrayem. Jej najnowsze dzieło zostało z entuzjazmem przyjęte na MFF w Wenecji - wyróżniono je Złotym Lwem. W roli głównej, zblazowanego hollywoodzkiego gwiazdora, występuje Stephen Dorff (Wrogowie publiczni, World Trade Center). Dorffowi partneruje, jako jego córka Cleo, 11-letnia Elle Fanning (Babel, Droga do przebaczenia, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), siostra słynnej dziecięcej gwiazdy Dakoty.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum