kpb

Dojrzałe kino - Żona doskonała (pokaz przedpremierowy!)Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 30 marca wyjątkowy, przedpremierowy pokaz komedii François Ozona z Catherine Deneuve w roli żony doskonałej. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 30 marca 2011, godz. 11.00

ŻONA DOSKONAŁA | POTICHE
reż. François Ozon, Francja 2010, 103' - przedpremierowo!

Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2010, 3 nominacje: najlepsza aktorka - Catherine Deneuve, najlepsza aktorka drugoplanowa - Karin Viard, najlepszy scenariusz adaptowany

Komedia François Ozona z brawurową Catherine Deneuve w roli głównej! Twórca 8 kobiet i Basenu powraca adaptacją niezwykle popularnej francuskiej farsy.

Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.

Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

Potiche (tyt. oryg. filmu) oznacza po francusku wazę lub inny pozbawiony praktycznego zastosowania przedmiot dekoracyjny o niewielkiej wartości, jakim ozdabia się półki i kominki. Potocznie, jest to obraźliwe określenie kobiety, której jedynym atutem jest uroda, albo takiej, która żyje w cieniu męża i zdaje się być pozbawiona własnej tożsamości. Słowem potiche nazywano niektóre żony polityków, a nawet kilka kobiet polityków, w tym Bernadette Chirac, a ostatnio - Ségolène Royal.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum