kpb

Baranki Dzieciom: Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek IBARANKI DZIECIOM to cykl poranków filmowych przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

W cyklu wiosennym projekcje odbywać się będą w niedziele o godzinie 11.00.

Wiosenną edycję cyklu inaugurujemy pokazem I części zestawu bajek Porwanie Baltazara Gąbki! Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 6 marca!

Filmy w polskiej wersji językowej.

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek. Prace dzieci, powstałe podczas tych spotkań, biorą udział w konkursach z nagrodami i są prezentowane w naszej małej galerii - gablocie mieszczącej się na II piętrze Kina.

Dzięki temu, że seanse odbywają się w małym studyjnym kinie, dzieci mają niepowtarzalną okazję poznania go „od kuchni” - zachęcamy bowiem do zwiedzenia kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Po każdym seansie i zabawach plastycznych (około godz. 13.00), zapraszamy wszystkie dzieci na pokazy produkcji oraz degustację cukierków w fabryce CIUCIU Cukier Artist (ul. Gołębia 3).

BILETY: tylko 10 złSponsor nagród:

CzasDzieci.pl     

Współpraca:
KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
niedziela, 6 marca 2011, godz. 11.00

PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek I, 48’59”

- SMOK - EXPEDITION
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1969, 7’4”
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców…

- W ZBÓJECKIM OBOZIE
reż. Alfred Ledwig, Polska 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini spotykają dziwnych zbójców, którzy goszczą ich u siebie i na pożegnanie obdarowują jeszcze workiem pieniędzy.

- OBERŻA POD WESOŁYM KARAKONEM
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini zjawiają się w oberży Pod Wesołym Karakonem. Don Pedro w przebraniu niszczy im samochód.

- SPOTKANIE ZE SMOKIEM MLEKOPIJEM
reż. Józef Byrdy, Polska 1969, 7’7”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini docierają do siedziby smoka Mlekopija. Dostaje się tam także Don Pedro, który - puszczając z taśmy ryk smoka - płoszy skutecznie przybyszy.

- W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 6’54”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini przybywają do kraju króla Słoneczko, który ma im za złe, że są jedynymi nieopalonymi stworzeniami w jego państwie.

- UCIECZKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1969, 7’20”
Król Słoneczko namówiony przez Don Pedra więzi Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego i każe im się opalać. Pojmanym udaje się jednak w nocy uciec.

- W KRAINIE BO - BO
reż. Wacław Wajser, Polska 1970, 6’42”
Profesor Gąbka wraz z towarzyszącymi mu osobami dociera do krainy Gburowatego Hipopotama. Stąd ekspedycja wyrusza drogę powrotną przez kraj Deszczowców.

Program wiosennej edycji cyklu znajduje się TUTAJ!
Patroni medialni cyklu:

CzasDzieci.pl  Qlturka.pl  Parenting.pl Mali Turyści  MiastoDzieci.pl  mammaART 
Bookmark and Share

archiwum