kpb

Oscary 2011 w Kinie Pod Baranami!

Znamy zwycizców Oscarowej gali!

4 statuetki (w tym dla najlepszego filmu roku) trafiy w rce twórców brytyjskiego JAK ZOSTA KRÓLEM Toma Hoopera. T opowiedzian z humorem histori poszukiwania wasnego gosu przez króla Jerzego VI (w tej roli znakomity Colin Firth, take nagrodzony podczas gali) wci mona obejrze w naszym Kinie! 

Gówny rywal filmu Hoopera - Social Network Davida Finchera - musia zadowoli si wyrónieniami za scenariusz, muzyk i monta.

Amerykaska Akademia Filmowa nagrodzia ponadto thriller science-fiction INCEPCJA Christophera Nolana (4 Oscary), który prezentowalimy ju na naszych ekranach, oraz biografi boksera Micky'ego Warda, The Fighter (2 Oscary). Tytu najwikszego przegranego gali trafi do westernu braci Coen. Prawdziwe mstwo pomimo 10 nominacji do Oscara nie otrzymao adnej statuetki. 

Laureatk Oscara zostaa take Natalie Portman za rol w CZARNYM ABDZIU Darrena Aronofsky'ego, na pokazy którego zapraszamy.

Na naszych ekranach nagrodzone i nominowane filmy!

 
Gralimy ju:

JAK ZOSTA KRÓLEM, re. Tom Hooper
- 12 nominacji! 4 Oscary!
najlepszy film - OSCAR!
najlepsza reyseria - OSCAR!
najlepszy aktor - Colin Firth - OSCAR!
najlepsza aktorka drugoplanowa - Helena Bonham Carter
najlepszy aktor drugoplanowy - Geoffrey Rush
najlepszy scenariusz oryginalny - David Seidler  - OSCAR!
najlepsze zdjcia - Danny Cohen
najlepsza muzyka - Alexandre Desplat
najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
najlepszy monta, najlepszy dwik

CZARNY ABD, re. Darren Aronofsky
-
5 nominacji! 1 Oscar!
najlepszy film
najlepsza reyseria
najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Natalie Portman - OSCAR!
najlepsze zdjcia - Matthew Libatique
najlepszy monta

INCEPCJA, re. Christopher Nolan
8 nominacji! 4 Oscary!
najlepszy film
najlepszy scenariusz oryginalny - Christopher Nolan
najlepsze zdjcia - Wally Pfister - OSCAR!
najlepsza muzyka - Hans Zimmer
najlepsza scenografia
najlepszy dwik - OSCAR!
najlepszy monta efektów dwikowych - OSCAR!
najlepsze efekty specjalne - OSCAR!

WSZYSTKO W PORZDKU, re. Lisa Cholodenko
-
4 nominacje!
najlepszy film
najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Annette Bening
najlepszy aktor drugoplanowy - Mark Ruffalo
najlepszy scenariusz oryginalny - Lisa Cholodenko i Stuart Blomberg

DO SZPIKU KOCI, re. Debra Granik
-
4 nominacje!
najlepszy film
najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Jennifer Lawrence
najlepszy aktor drugoplanowy - John Hawkes
najlepszy scenariusz adaptowany - Debra Granik i Anne Rosellini

KOLEJNY ROK, re. Mike Leigh
-
1 nominacja!
najlepszy scenariusz oryginalny  

POGORZELISKO, re. Denis Villeneuve  
-
1 nominacja!
najlepszy film nieanglojzyczny

WOJNA RESTREPO, re. Sebastian Junger, Tim Hetherington
- 1 nominacja!
najlepszy penometraowy film dokumentalny

ILUZJONISTA, re. Sylvain Chomet
- 1 nominacja
najlepszy penometraowy film anomiwany

WYJCIE PRZEZ SKLEP Z PAMITKAMI, re. Banksy
- 1 nominacja
najlepszy penometraowy film dokumentalny

MIETNISKO, re. Lucy Walker
- 1 nominacja
najlepszy penometraowy film dokumentalny

JESTEM MIOCI, re. Luca Guadagnino
- 1 nominacja
najlepsze kostiumy
Bookmark and Share

archiwum