kpb

Fuga (Fugue)

tytuł oryginalny: Fuga

reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
aktorzy: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka, Ewa Błaszczyk

czas trwania: 103 min.
produkcja: Polska/Czechy/Szwecja 2018
premiera: 2018-12-07
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Agnieszka Smoczyńska), najlepsze zdjęcia (Jakub Kijowski), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Kryształowa gwiazda Elle
Camerimage 2018: Konkurs Filmów Polskich (Jakub Kijowski)
MFF w Cannes 2018: nominacja do Nagrody Głównej w ramach Tygodnia Krytyków
MFF w Sitges 2018: najlepszy pełnometrażowy film europejski

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem wracają  do niej urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy - tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Agnieszka Smoczyńska, twórczyni wielokrotnie nagradzanych Córek dancingu, powraca z kolejnym filmem, nagrodzonym podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni. W roli głównej wystąpiła Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Na ekranie partnerują Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka i Ewa Błaszczyk.

 

| Alicja suffers from memory loss and has rebuilt her own free spirited way of life. Two years later, she returns to her former family to assume against her will her role as wife, mother and daughter. Her estranged husband and son do not recognize this woman who looks familiar and yet behaves like a stranger. Feelings of alienation, love and revelations rekindle her interior flame.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 9: Filmy, o których nie przestaniesz myśleć

 

Wcześniej w ramach: European Cinema Night: Fuga - premiera z udziałem reżyserki

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share