kpb

Wszystko czego pragniesz

tytuł oryginalny: Tutto quello che vuoi

reżyseria: Francesco Bruni
aktorzy: Giuliano Montaldo, Andrea Carpenzano, Arturo Bruni, Emanuele Propizio, Antonio Gerardi, Donatella Finocchiaro, Riccardo Vitiello, Raffaella Lebboroni

czas trwania: 106 min.
produkcja: Włochy 2017
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2018: najlepszy aktor drugoplanowy (Giuliano Montaldo)

Dwudziestodwuletni Alessandro mieszka w rzymskiej dzielnicy Zatybrze, jest niewykształcony i niesforny. Giorgio ma osiemdziesiąt pięć lat i jest poetą. Choć obaj żyją blisko siebie, nigdy wcześniej się nie spotkali. Aż do teraz. Chłopak niechętnie przyjmuje pracę polegającą na dotrzymywaniu towarzystwa eleganckiemu starszemu mężczyźnie podczas popołudniowych spacerów. W ciągu kolejnych dni z gmatwaniny myśli poety i z jego wierszy wyłania się wspomnienie odległej przeszłości, będące wskazówką i punktem wyjścia do prawdziwej wyprawy w poszukiwaniu skarbu. Alessandro wyrusza wraz z Giorgiem w podróż, podczas której odnajdzie nie tylko dawno temu ukryte bogactwo, ale i siebie samego.

 

| A young man named Alessandro begrudgingly accepts a job as a companion for Giorgio, an elderly poet with Alzheimer's. As they banter during their daily walks, they slowly piece together Giorgio's long-buried memories, revealing clues to a hidden treasure.

 

Film prezentowany w ramach: Cinema Italia Oggi 2018

 

ZWIASTUN w j. włoskim:

Bookmark and Share