kpb

Made in Italy

tytuł oryginalny: Made in Italy

reżyseria: Luciano Ligabue
aktorzy: Stefano Accorsi, Kasia Smutniak, Fausto Sciarappa, Walter Leonardi, Tobia De Angelis, Filippo Dini

czas trwania: 100 min.
produkcja: Włochy 2018
premiera: 2018-06-02
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles

Historia o miłości i nienawiści widziana oczami Riko, zwykłego faceta, który jest alter ego reżysera – Luciano Ligrabue. On również fascynował się muzyką, ale zrezygnował z tej pasji na rzecz filmu.

Riko pracuje w fabryce przetwarzającej mięso, podobnie jak jego ojciec. Częściej widzi świnie niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą. Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania.

Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale, ale nie pomaga mu to ukoić duszy skołatanej kryzysami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

 

| Riko is fifty years old, he was born and raised in a small town in the region of Emilia Romania. He works in a cured meats factory, like his father, and he lives in his family home with his wife Sara. He's a decent man, trying to make a living with a job he did not choose, abiding by the social rules of the local community. He knows he can always count on his friends and his wife, whom he loves dearly. However, Riko is also full of anger, frustrated with the times he is forced to live in. When his life takes an unexpected turn and Riko loses his ground, he realizes he needs to find a way to a new beginning.

 

Wcześniej w ramach: Cinema Italia Oggi 2018

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share