kpb

Czerwona jaskółka

tytuł oryginalny: Red Sparrow

reżyseria: Francis Lawrence
aktorzy: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Charlotte Rampling , Jeremy Irons , Matthias Schoenaerts , Mary Louise Parker

czas trwania: 140 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2018-03-02
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Po nieszczęśliwym wypadku Dominika Jegorowa (Jennifer Lawrence) porzuca karierę baletnicy w teatrze Bolszoj i trafia do państwowej szkoły. Jest zmuszona do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie morderczego, pełnego upokorzeń szkolenia. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

 

Jennifer Lawrence i Joel Edgerton w ekranizacji bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. W pozostałych rolach Charlotte Rampling, Jeremy Irons, Matthias Schoenaerts i Mary Louise Parker.

 

| Ballerina Dominika Egorova is recruited to 'Sparrow School,' a Russian intelligence service where she is forced to use her body as a weapon. Her first mission, targeting a C.I.A. agent, threatens to unravel the security of both nations.

 

Film przeznaczony dla widzów dorosłych. (18+)

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 2: Czas kobiet

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share