kpb

Atak paniki (Panic Attack)

tytuł oryginalny: Atak paniki

reżyseria: Paweł Maślona
aktorzy: Dorota Segda, Artur Żmijewski, Grzegorz Damięcki, Julia Wyszyńska, Magdalena Popławska, Mirosław Haniszewski, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula

czas trwania: 99 min.
produkcja: Polska 2017
premiera: 2018-01-19
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

fot. Hubert Komerski/Akson Studio

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs główny, najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Magdalena Popławska)
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2017: Złoty Szczeniak za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Artur Żmijewski) oraz najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Magdalena Popławska)

 

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.


Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 


Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Reżyser i współautor scenariusza Paweł Maślona serwuje swoim widzom brawurową komedię w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. 

Film zbiera świetne recenzje również za sprawą nowatorskiego montażu Agnieszki Glińskiej oraz znakomitych ról aktorskich w wykonaniu nagrodzonej na festiwalu w Gdyni Magdaleny PopławskiejDoroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej, Aleksandry Pisuli i Bartłomieja Kotschedoffa, który jest również współtwórcą scenariusza. Autorem muzyki do filmu jest JIMEK (Radzimir Dębski), wszechstronny kompozytor i dyrygent, znany m.in. z nowatorskich koncertów muzyki hip hopowej z raperem Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej piosenkarki Beyoncé.

 

PRASA O FILMIE:

Atak paniki to brawurowy debiut, który udowadnia, że artystyczne ambicje i dbałość o widza nie muszą się wzajemnie wykluczać. Paweł Maślona wynosi sformułowanie "polskie kino gatunkowe" na wyższy poziom, tworząc niezwykle świeżą, zabawną i przenikliwą wariację na temat kina wielowątkowego. - Małgorzata Steciak, OnetFilm

Interakcje między bohaterami są niewymuszone i szczere, dzięki czemu wydają się oni namacalni i jeszcze bardziej przekonujący. Format wielu zestawionych ze sobą wątków działa tylko na korzyść filmu, podobnie jak świetne zdjęcia i przykuwający oko montaż. Historie momentami przybierają tak niedorzeczny obrót, że możemy tylko współczuć postaciom tego, z czym przyszło im się mierzyć. - Michalina Reda, naekranie.pl

 

| Tragedy meets comedy in seven stories about how our entire world can collapse at any given moment. A layered story of seemingly unrelated characters who suddenly all find themselves experiencing a panic attack.

 

Wcześniej w ramach: Atak paniki - premiera z udziałem twórców, Studencki Nocny Klub Filmowy: Atak paniki (przedpremierowo!) oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 7: Młode kino.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share