kpb

Baranki w Niemym Kinie: Historia kina (19. FFN)


info: Baranki Dzieciom

19. Festiwal Filmu Niemego // Silent Film Festival zaprasza na:

niedziela, 9 grudnia 2018
11.00 - 12.00 BARANKI W NIEMYM KINIE I - HISTORIA KINA

BOLEK I LOLEK: MALI FILMOWCY
reż. Józef Byrdy, Polska 1976
+ warsztaty artystyczne z Justyną Droń

Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie. Chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.

 

Jak narodziło się kino? Co to jest zootrop, praksinoskop? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce?
Dzięki prostym, a jakże odkrywczym wynalazkom dzieci poznają sposoby wprawiania obrazów w ruch i dowiedzą się jak działają optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina. Najmłodsi wspólnie skonstruują własną camera obscura i stworzą animacje poklatkowe. Zajęcia poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku do 2 do 6 lat.

 

Po warsztatach zapraszamy na drugie spotkanie:
MUZYKA W NIEMYM KINIE

 

Wydarzenie towarzyszące 19. edycji Festiwalu Filmu Niemego.

 

W dniach 6-9 grudnia zapraszamy na 19. Festiwal Filmu Niemego. Tegoroczna edycja upłynie pod hasłem Pola, Polonia, Polonica. Oprócz prezentowania polskich filmów, Festiwal podąża również śladem polskich miejsc i postaci w światowym kinie niemym, a także wybitnych twórców filmowych, którzy urodzili się na ziemiach polskich oraz niezrównanej Poli Negri, pierwszej polskiej aktorki, która urzeczywistniła sen o hollywoodzkiej karierze.


(fot. Emilian Aleksander Incendo || 15. Festiwal Filmu Niemego)

Bookmark and Share